Треба визнати, що як і все нове, процеси децентралізації та  об’єднання громад не обходяться без помилок і проблем. Та практика переконує, що ОТГ – це ефективна й демократична модель місцевого самоврядування. Про шляхи вирішення отих помилок і проблем та свої плани на майбутніх виборах, які відбудуться 23 грудня цього року, розповіли представники ВО “ЧЕРКАЩАНИ” на прес-конференції “ОТГ – новий етап розвитку місцевого самоврядування”.

До речі, саме ця політична сила принциповно й послідовно відстоюючи права та інтереси простих людей, уже завоювала чималий кредит довіри в черкащан. За результатами місцевих виборів, які відбулися у 2015 році, до рад усіх рівнів – районних, сільських, селищних, міських – ВО “ЧЕРКАЩАНИ” вже делегували близько 350 депутатів. Крім того, партія має 71 депутатський мандат в новостворених ОТГ. Предствники  політичної сили очолюють Канівську, Шполянську, Катеринопільську райради і Шполянську міську раду, голови Лисянської та Канівської РДА – також представники ВО “ЧЕРКАЩАНИ”. У Черкаській обласній раді депутатська фракція «ЧЕРКАЩАН» налічує 14 осіб. Як підкреслювали учасники прес-конференції, всі ці успіхи прийшли не на хвилі популізму, який так люблять представники інших партій, а завдяки наполегливій і копіткій праці всіх членів команди.

Депутат облради, секретар ради обласної організації ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Олександр Коваленко наголосив: «Показово, що у тих 26 ОТГ, які вже створені на Черкащині, люди відчули, що вони господарі у своїх селах і мають самі дбати про свій добробут. Як приклад,  можна назвати кілька  громад, які, зокрема, очолюють і представники обєднання. Крім того, ОТГ Черкащини ще й отримали понад 100 мільйонів гривень на розвиток від держави».

Щоправда, ще часто відсутня співпраця між головами ОТГ і районними владцями. Як тільки  ОТГ стають фінансово незалежними, починається перетягування каната між керівництвом об’єднаних громад і районним керівництвом. Але ця «хвороба становлення» з часом проходить, адже і першим, і другим треба спільно вирішувати проблеми людей.

Не можна не бачити й того, що на сьогоднішній день деякі ОТГ показують явно незадовільні результати,  а відтак люди розчаровуються .

Головною причиною цього, на думку депутата облради від ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Валентина Галушка, є неякісне управління. «Потрібно, щоб саме керівництво об’єднаних громад – голова і депутати – розуміли проблеми людей і спільно працювали над їх вирішенням, щоб життя людей стало краще, – переконаний Валентин Миколайович. – Не потрібно робити на ОТГ політичний піар – потрібно працювати для людей. Наше головне завдання – сформувати дієві ради на місцях, які б дали можливість консолідувати бюджетні ресурси, спрямувати їх на вирішення найболючіших проблем, які виникли перед громадою. Вони практично ідентичні: дороги, дитсадки, школи, освітлення, водопостачання, медустанови…»

Саме на зайвій політизації виборів в ОТГ наголосив секретар ради Канівської районної парторганізації ВО “ЧЕРКАЩАНИ”, депутат Канівської райради Микола Фесенко.

– У нас ситуація з виборами в ОТГ щороку все більше політизується. Представники багатьох партій підходять до цього не з точки зору користі для громади, а виходячи з власних політичних амбіцій. Насправді це тільки заважає створенню дієвих і компетентних органів управління. На жаль, ми це вже можемо спостерігати на прикладі кількох створених ОТГ: замість вирішення нагальних проблем, там займаються партійними суперечками і чварами. До речі, я знайомився з європейським досвідом – там політики взагалі не втручалися в реформи децентралізації. І в Європейській хартії місцевого самоврядування немає жодного слова про політику. У нас же все намагаються перевернути з ніг на голову…

– Сьогодні ВО “ЧЕРКАЩАНИ” досить потужна й авторитетна партія на політичній карті Черкащини, яка об’єднала представників різних професій, соціального та майнового стану, віросповідань. Наша партійна команда – одна з небагатьох політичних сил, не є політструктурою “вождиського” типу. Тобто наші депутати орієнтовані не на партійних лідерів, а на свої територіальні громади, – повідомив на прес-конференції керівник фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» обласної ради Анатолій Підгорний. – Це значна частка підприємців, фермерів, керівників – люди, які кропіткою працею, розумом, талантом, а не маніпуляціями, створили влаcний бізнес, забезпечують роботою тисячі черкащан, справно наповнюють бюджет. Тому на майбутніх виборах ВО “ЧЕРКАЩАНИ” висуватиме кандидатів у депутати у всіх 27 ОТГ. Переконаний, що 23 грудня покаже, кому люди довіряють найбільше…

Сьогодні ж ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Канівщини виступили із зверненням до всіх політичних партій і закликали до чесності та законності на майбутніх виборах в ОТГ.

– І на минулих виборах до ОТГ, і тепер ми стоїмо за чесні і прозорі вибори, проти будь-яких маніпулювань. Звичайно, ми зацікавлені, аби якомога більше наших представників було в громадах. І в якості депутатів, і в якості очільників. Але все має відбуватися демократично, чесно і в межах чинного законодавства. Наголошую, для нас не стільки важливо представник якої політсили чи самовисуванець переможе. Важливо, яким чином. І, по-друге, щоб людина, яка переможе на виборах і очолить громаду, була принциповою у відстоюванні громадської думки, уміло керувала витрачанням бюджетних коштів, не йшла проти совісті, служила людям, а не окремим особам, – підсумував Олександр Коваленко.