Із 4 до 6 квітня Черкащина зустрічала юних пошуковців – учасників IV Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття», інформують в Управлінні освіти і науки Черкаської ОДА.

4 квітня юні краєзнавці взяли участь в екскурсії містом Черкаси, під час якої в обласному краєзнавчому музеї оглянули експозицію «Пам’ятні місця Української революції в Черкасах 1917-1921 рр.», присвячену 100-річчю Української революції.

5 квітня в актовому залі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького відбулося урочисте відкриття конференції, участь в якому взяли директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько, заступник директора Наталія Савченко, начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, ректор ЧНУ Олександр Черевко, професори, науковці та ін.

Вітаючи учасників заходу, Олександр Черевко зазначив, що Черкащина є не тільки центром України, але й тим місцем, де починалися у багатьох століттях державотворчі процеси, що ведуть до утворення незалежної держави України.

-Девізом нашого університету є такі слова: «Шануємо традиції, будуємо сьогодення, крокуємо у майбутнє». Тому дуже гарно, що організатори проведення конференції – управління освіти і науки ОДА та обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді – долучають нашу молодь, учнів, адже ми всі розуміємо, що молодь завжди зробить більше за попередників. Тож щиро бажаю, щоб конференція пройшла успішно, щоб ви надихнулися державотворчими процесами, які століттями проходять в Україні, а саме головне – щоб ви були єдині в думці, що Україна була, Україна є і Україна буде, – зазначив ректор.

Звертаючись до присутніх, Валерій Данилевський наголосив на глибокому історичному минулому Черкащини, яка цими днями у рамках конференції збирає майбутніх державотворців.

Принагідно від імені облдержадміністрації, обласної ради Валерій Вікторович вручив почесну грамоту колективу Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.

Сергій Неділько подякував організаторам заходу та висловив сподівання на успішне проведення конференції у подальшому.

Водночас Сергій Вікторович закликав молодь бути проактивними творцями сьогодення своєї держави: «Історія України – це історія звершень і звитяг, і наше з вами завдання – побачити і віднайти ту історію, яка була забута. Маємо розуміти свою історію, адже від наших повсякденних рішень залежить те, якою буде наша держава вже завтра. Звертаюсь насамперед до молодого покоління: ви не майбутнє нашої української держави, ви теперішнє Української держави».

Також директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді нагородив переможців конференції за номінаціями.