Українські правоохоронці встановили вже 45 росіян, які, за даними слідства, вчиняли звірства на території нашої держави. Повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова, пише “Українська правда“.

blank

“Що стосується наших розслідувань воєнних злочинів… На сьогодні у нас встановлено 45 таких осіб, щодо воєнних злочинів, це стаття 438 ККУ, і три особи вже в суді. Людина, яка обвинувачується нами у вбивстві цивільного, і ще дві особи передані до суду (причому вони фізично знаходяться в Україні). Це ті люди, які обстрілювали цивільну інфраструктуру на Харківщині.

Тобто ми рухаємося тут набагато швидше, ніж у міжнародному правосудді. Але на сьогоднішній день у нас 45 офізичених людей з Російської Федерації, які вчиняли звірства на території України, але (є аж) 11 600 фактів, по яких розслідуються злочини. Наше завдання – знаходити кожного”. – зазначила жінка.

Венедіктова пояснює: щоб притягнути до відповідальності, потрібно знайти всіх свідків, усі докази їхньої провини. Зараз це ускладнюється неможливістю доступу до певних територій.