Викликів побільшало, а персоналу бракує: нині на “швидких” Черкащини понад 300 вакансій. Зі слів директора обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Ігоря Фесуна, потрібні фельдшери, водії та диспетчери, розповідає Суспільне.

Євген Марюхеня – фельдшер реанімаційної бригади. Виїздить до пацієнтів з ускладненнями. Розповів, що у спецкостюмі не раз доводилося працювати чи не увесь день. Але, зі слів фельдшера, це – не головна проблема. Деякі пацієнти не те, що не дбають про власну безпеку, а ще й наражають на неї медиків.

“Коли приїжджаємо на виклик, просимо одягнути маску, а він ігнорує, каже, що не хоче одягати, або він не знає, що хворіє. Однак на ковід можна хворіти й безсимптомно”, – розповів Євген Марюхеня.

Кількість викликів на добу із 400 збільшилася до 6-ти сотень. Люди часто відмовляються міряти температуру і чекають приїзд бригади. Через такі випадки, швидка може не встигнути до тих, хто потребує невідкладної допомоги, зауважив директор обласного центру екстреної допомоги Ігор Фесун:

“Не робота швидкої міряти температуру, робота швидкої – рятувати життя. Для міряння є сімейна медицина”.

Владислав Дмитренко за кермом швидкої 26 років. Коли почався карантин – хвилювалися, нині вже звикли. Частину часу, відведеного на дорогу, тепер займає дезінфекція.

Нині на викликах одночасно працює 35 бригад. Аби впоратися із таким навантаженням працівників відкликали з відпусток, а деякі зараз поєднують кілька обов’язків, розповів фельдшер Дмитро Нехаєнко:

“Деяких фельдшерів, які знаходяться на виїзді змушені просити, щоб приходили і допомагали приймати виклики від населення по всій області”.

На швидких Черкащини 300 вакансій. Але, як і у будь-якій роботі, людям потрібна мотивація, розповів Ігор Фесун. Надбавки – тримають, однак частина людей все ж виїздить за кордон.