У Тальному щодня трощать майно міської ради. Погромників ніщо не спиняє. Старожили не пригадують, коли таке ще було, пишуть “Вечірні Черкаси“.

– Почалося із місця відпочинку, відомого у Тальному як Співоче поле, – розповідає міський голова Олексій Юрченко. – Якогось дня була пошкоджена дерев’яна  лавочка  і на дитячому майданчику три фанерних стільці, вирвано з місця та ушкоджено частину дерев’яної конструкції пісочниці, вирвано п’ять урн для сміття, пошкоджено накриття трибун на футбольному полі зі штучним покриттям, спущено з флагштоку та зірвано прапор України. Лише тут завдали збитків на 4 тисячі гривень. Якраз тої ночі, як на зло, не працювали відеокамери

Олексій Віталійович каже, що після цього вандали не вгомонилися.

– Біля залізничного вокзалу вщент розбили дитячий майданчик. За кілька дів комунальники поїхали відновлювати об’єкт. Розійшлися під час обідньої перерви. Коли повернулися, все було знову розтрощено ще гірше аніж попереднього разу. Й це зроблено просто серед білого дня.

Згодом невідомі взялися корчувати скульптури на пагорбі Слави.

– 15 квітня було зруйновано квітник, знесені бетонні плити підпірної стіни, – бідкається міський голова. – Руйнівники, гадаючи, що монумент  зварений із міді і являє собою велику матеріальну цінність, пошкодили постамент пам’ятника. На розчарування вандалів,  основа пам’ятника покрита жерстю з надзвичайно тонким шаром мідного напилення та не користується попитом у збирачів металу.

Міська рада Тального для пошуків вандалів встановила 8 відеокамер.

– Одну з них біля міської школи №2 було знешкоджено вже наступної ночі, – каже Юрченко. – В час, коли всі сплять, хтось добув спеціальні кігті, взяв кусачки, подерся на стовп і перекусив оптоволоконний кабель, який є найдорожчим елементом системи відеоспостереження. Не думаю, що вандали діють спонтанно. Якщо ситуація повторюється частіше аніж два рази, то маю підозру про умисні дії аби посіяти в місті хаос.

Одну групу вандалів тальнівській поліції вдалося затримати.

– Ми знайшли погромників, які трощили Співоче поле, – каже керівник слідчого відділу Руслан Ткаченко. – Майже всі з них – неповнолітні. Тепер їхні батьки нестимуть адміністративну відповідальність. Вандалів очолював один повнолітній, який сам відповідатиме по закону.

Юрій Стригун