27-річний мешканець Тального – Максим Бибко – талановитий майстер, який власноруч виготовляє сумки, ремені та гаманці. Його вироби відрізняються не лише якістю, але й оригінальним дизайном, що робить їх особливими. Про це пише видання “Вісті Черкащини“.

Хлопець почав свою творчу діяльність торік. Коли мав вільний час, то переглядав відео, у яких кваліфіковані майстри показували, як шиють зі шкіри різні вироби. Йому кортіло самому спробувати, щось пошити, бо вже давно замислювався над тим, аби почати створювати власноруч шкіряні вироби. Першими він пошив ремені, адже це не складна і досить швидка робота. Хоча на вигляд вони були недосконалі, хлопець підсвідомо розумів, що він просто вчиться і з першого разу нічого ідеально не вийде. Проте навіть тоді його перші вироби отримали багато позитивних відгуків, і відтоді Максим зосередився на створенні власного бренду. Він вирішив використати свої навички й талант, щоб створювати унікальні аксесуари для інших людей. Усі вироби майстра ручної роботи, для яких він використовує тільки натуральні матеріали: шкіру та метал. А кожен шов чи деталь займає багато часу.

blank

– Я намагаюсь повторити аксесуар, який мені подобається, але в процесі роботи змінюю його згідно з моїми вподобаннями. На початку моєї діяльності більшість виробів були недосконалі через те, що я багато чого не знав і не вмів, та й зараз не можу сказати, що я виготовляю професійно. Іноді є якісь помилки, можливо, їх і не видно, але я про них знаю, завжди хочеться зробити краще, якісніше, – ділиться наш співрозмовник.

Хлопець упевнений: щоб стати кваліфікованим майстром, спочатку треба витратити чимало часу і набити руку, а з досвідом стає простіше. На якийсь виріб може піти декілька годин, а на інший – тиждень і більше в залежності від складності.

– Найбільше мені запам’яталась сумка, виконана в стилі «Hermes», на пошив якої я витратив багато часу і сил. Чимало чого навчився, поки її виготовляв, і для мене робота над сумкою стала своєрідним екзаменом для самого себе: чи зможу я зробити щось дійсно складне, – розповідає Максим.

Можливо, з часом хлопець відкриє власну майстерню, але нині багато чого ще не вистачає, і тому він ставиться до цієї справи як до хобі. Максимове захоплення – це приклад того, як власні рукотворні вироби можуть виявити самобутній талант. Його сумки, ремені й гаманці – це не просто аксесуари, а вироби з частинкою його душі.