У Смілі, аби здати тест на коронавірус, щоранку біля місцевої поліклініки збирається понад пів сотні людей. По це Суспільному розповіла смілянка Валентина Лісова.

Усі у масках, але дистанції не дотримуються. Чергу займають з шостої ранку. За словами тих, хто стоїть у черзі, тут збираються гуртом і пацієнти з підозрою на COVID-19, і ті, хто робить повторний тест.

За словами Валентини Лісової, приходять люди з температурою, кашлем та іншими симптомами коронавірусу.

blank
За словами Любові Могили, така ж черга була й 8 вересня, коли вона вперше прийшла на тестування. З її слів, прийшла о 7:30, а в черзі – 25-та.

“З температурою і без неї – всі разом. Хворі й здорові – усі в одній кімнаті. Всі кашляють, там можна з легкістю заразитися”, – зазначила вона.

blank
Людей багато, бо у приміщенні дві черги: одна до сімейного лікаря, інша – на забір аналізів. Одночасно дозволено бути разом п’ятьом пацієнтам, проте покинути приміщення люди відмовляються.

За словами заступниці директора Смілянської поліклініки для дорослих Лариси Грозної, черга була б меншою, якби люди приходили впродовж дня.

“Ми збираємо аналізи не з 8 до 12, а до останнього пацієнта, поки у всіх не візьмемо. Але ж вони приходять з 6 ранку, вони займають чергу і навіть між собою там чубляться за чергу”, – повідомила вона.

blank
З її слів, це через те, що побільшало хворих на коронавірус. Тому медичні бригади не встигають. Відкрити ж додаткові бригади медики самостійно не можуть, оскільки на неї повинен бути дозвіл, і аж тоді можна заключати договори на фінансування і починати роботу.