Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Черкаси, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів просять черкасці. відповідну петицію зареєстровано на офіційному сайті Черкаської міськради.

“Останнім часом у нашому місті спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Черкаси та заборонити їх безпричинні жорстокі вбивства. Взявши за приклад практику м. Львова, м. Києва, м. Одеси, м. Запоріжжя та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації – знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації, облаштування домівок та доступних поїлок.

Що потрібно зробити? Відповідним рішенням міської ради проголосити котів співмешканцями Черкас – повноправними вільними жителями, частиною екосистеми міста Черкаси.  Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень. Черкаси – повинен стати справжнім гуманним містом з європейськими цінностями! ” – йде мова у петиції.