Три чверті власників житлових сертифікатів обрали квартири, і тільки чверть — приватні будинки. Інформує сайт Черкаської ОВА.

Регіони, де люди найбільше купували нове житло:

Київська область
м.Київ
Харківська область
Миколаївська область
Чернігівська область
Середня сума реалізованого сертифікату – 1,7 млн грн.

За цей час громадяни подали вже 12,2 тисячі заяв на отримання компенсації, а 5,5 тисяч вже мають сформовані житлові сертифікати.

Сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в майбутню нерухомість.

Серед прикладів успішно реалізованих сертифікатів є й історія відомої на всю країну Галини Місак. Її фото публікували світові медіа. В Старих Петрівцях Київської області 85-річна жінка жила з 1965 року. А з 1966 — щодня продавала квіти на одній зі станцій київського метро. Виручені кошти відкладала роками, аби побудувати власний будинок. Його зводили більше 10 років. Російські окупанти знищили за мить, в червні 2023 року. Після лікарні Галині Михайлівні сильно допомогли з житлом волонтери — вони орендували квартиру, а тим часом займались оформленням документів, адже будинок і земля під ним не були оформлені належним чином. Це зайняло більше пів року, але зараз Галина Місак — власниця квартири, придбаної за допомоги держави.

Послуга отримання компенсації за знищене житло в межах програми єВідновлення була розроблена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».