У Придніпровському районному суді Черкас 7 вересня продовжили розгляд справи щодо колишнього депутата від фракції “ОПЗЖ” Олександра Замирайла, який планував бути так званим гауляйтером Черкащини у випадку окупації області. Про це повідомляє сайт “ВиЧЕрпно”.

Сьогодні учасники судового процесу заслухали покази обвинуваченого Замирайла. Відтак він розповів, що йому незрозуміле рішення відкрити кримінальне провадження проти нього.

“Я не зробив жодного злочину проти України та її народу. Розмови, які ви заслухали, були між мною та дружиною. Проте подали так, ніби я виправдовував агресію росії. Нам було просто цікаво, що говорить ворог, тому ми дивилися ці ролики. Якби я підтримував російську агресію, то це проявлялося б якимись діями, а окрім розмов з моєю дружиною нічого не було. Я не розумію, чому СБУ так зацікавилася. Так, я був головою фракції “ОПЗЖ”, але я ніколи не дискредитував Україну. Я тут народився, я вважаю себе на 100% українцем”, —  сказав підсудний.

Також він розповів, що виїжджати з країни він ніколи не хотів, хіба що до Болгарії з дружиною до сина. Проте, за його словами, збирався після зустрічі повернутися назад.

“Люди, які проти мене свідчили, ніколи зі мною не були знайомі. І те, що вони говорили, не мало ніякої конкретики. Свідок Сікорський свідчить у ще кількох справах окрім моєї. Проти мене нічого не знайшли. Ми дивилися фільм, то нам не розмовляти? Де кримінал?”, —  сказав Олександр Замирайло.

Окрім того, він зазначив, що фрази, які стали доказами по справі, є вирваними з контексту.

“Давай будемо слухати оригінал, а не вирвані фрази!”, —  наполіг обвинувачений.

Прокурор Пархоменко запитав, чому Замирайло обрав фракцію “ОПЗЖ”, на що обвинувачений відповів, що йому подобалися там люди й програма.

“Мені подобалася їхня програма. Там працювали професіонали, підприємці, які мали великий досвід. Фракція “ОПЗЖ” була другою фракцією в парламенті. Це була справжня сила”, —  сказав підсудний.

Натомість прокурор поцікавився програмними засадами партії. Замирайло сказав, що він не ознайомлений з ними.

“Ми займалися господарською діяльності. Уся політика в Києві. Я не пірнав у велику політику.  Відповідаю за себе і за свої вчинки”, —  розповів ексдепутат “ОПЗЖ”.

Також прокурор нагадав про аудіозаписи, в одному з яких 24 червня Замирайло сказав: “Давай за победу, за победу росии на этой многострадальной земле”. Замирайло сказав, що насправді він говорив про перемогу України.

“Я пʼю лише за перемогу України”, —  додав Замирайло.

Наступне судове засідання, на якому розпочнуться дебати, призначили на 17 жовтня 14:30.