У соцмережах продовжують обговорювати встановлення “совкового” бюсту Данилові Нарбуту біля відрестоварованого драмтеатру.

Нагадаємо, про встановлення пам’ятника, без погодження з громадою написала на Фейсбуці черкаська активістка Вікторія Феофілова: “Загалом площа стала для мене символом саботажу і посередності. Посередності, якою Данило Георгійович точно не був. І який точно достойний кращого вшанування, ніж оце совкове бронзовіння на фоні технічних споруд”.

“Погруддя – загалом занадто банальна і невиразна річ. Ніколи молода людина не зацікавиться таким постаментом. Та й місце невдале. Якби була задача створити щось для вшанування памяті, то впевнена, можна було би придумати цікавіші та естетичніші варіанти”, – зазначила вона.

Користувачі Фейсбуку, серед яких працівники театру, громадські діячі, родичі Нарбута обурились пам’ятником. Більш того, як зазначив начальник відділу реклами та дизайну міського середовища департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Андрій Поліщук, жодних погоджень із міськрадою не було.

“І напевно через рік… чи й раніше все це “творіння” вони забажають передати на баланс “місту”… як це зараз відбувається з падаючим “пам’ятником” Липківському. Нажаль, це усталена практика “області”, так було з усіма об’єктами (Архістратиг Михаїл, погруддя Момоту, Симоненку, Липківський, трагі-комічні маски та багато іншого більш дрібного “надбання”…)”- зазначив чиновник.

blank

Підтримує свого колегу ще один працівник міськради, начальник відділу підтримки громадянського суспільства Олексій Дубовий, який повідомив, що вирішення питань про увічнення визначних діячів і подій у формі встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок здійснюється за рішенням Черкаської міської ради за поданням виконавчого комітету та на підставі протоколу засідання топонімічної комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради.

blank

Здивовані з’явою пам’ятника і родичі Данила Набрута, зокрема його онука Леся:

blank

Вікторія Феофілова також повідомила, що про встановлення пам’ятника Данилу Нарбуту говорили ще у 2015 році, але влітку 2020 року на переговорах з ОДА із підрядниками, що реконструюють площу, про це не йшлося. Не знали про пам’ятник і в театрі.

“Яким він має бути і де має бути встановлений, не обговорювалося. Принаймні я не чув”, – зазначив актор театру Олександр Гуменний.

blank

“Такі речі, як оце погруддя, взагалі-то, на кладовищах ставлять”, – пише черкащанин Микола Дубовий. Хоча, саме на кладовищі пам’ятник на могилі Нарбута є більш мистецьким на думку багатьох черкащан.

blank

І, як “вишенька на торті”, ймовірно, начитавшись коментарів черкащан, комунальники вирішили замотати Нарбута у біле простирадло. Тепер – точно як на цвинтарі…

blank

Нагадаємо, Данило Нарбут, український художник театру, живописець, син художника-графіка Георгія Нарбута. З 1965-го року працював художником-оформлювачем у Черкаському музично-драматичному театрі.

Варвара Горова