В останню неділю жовтня в Україні переводять годинники на зимовий час. Таким чином, переведення годинників у 2020 році відбудеться в ніч з 24 на 25 жовтня, о 4:00.

Зміна режиму, яка викликана переведенням годинника може викликати стрес для організму.

Переведення стрілок годинників: звідки пішла традиція

Вперше переводити годинники у 1784 році запропонував тодішній посол США у Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. Запровадження ж системи літнього “часу” приписують англійцю Вільяму Віллетту.

Сезонне переведення годинників загалом обґрунтовують необхідністю подовження світлового дня. Відповідно, перехід на літній та зимовий час прийнято вважати економію електричної енергії та ресурсів.

Як переведення часу впливає на людей

Перехід на зимовий час або на літній є певним шоком для людського організму. Адже з одного режиму дня, й зокрема сну, одномоментно потрібно перелаштуватися на інший розпорядок, що для багатьох людей непросто.

Так, у особливо чутливих людей переведення годинників може викликати дратівливість, перепади настрою та навіть депресію.

Нелегко, зокрема, доводиться людям, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб – у них можуть загостритися проблеми зі здоров’ям.

Перехід на зимовий час: як полегшити

Готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, аби вплив переведення годинників був менш болісним та стресовим.

Свій організм також варто готувати до іншого режиму сну. Зокрема, за тиждень до переведення часу слід почати лягати спати трохи пізніше: спершу йти спати на 15 хвилин пізніше, а далі поступово “зсувати” графік ще на 15 хвилин.

У зв’язку із цим потрібно добре висипатися. Так, дорослій людині для повноцінного відпочинку треба щонайменше 7-9 годин сну, а дітям – 9-10 годин.

Крім того, фахівці радять перейти на здоровий раціон харчування. Не треба навантажувати організм алкоголем та шкідливою їжею, а натомість варто пити більше рідини.

Якщо ви після кількох днів після переведення годинника відчуваєте себе втомленими – зверніться до лікаря.