Наприкінці зими організм кожної людини потребує вітамінів. Адже літо давно минуло, а новий пік фруктів та овочів ще не скоро. Через це люди починають частіше хворіти. УНІАН з’ясував, чим підняти імунітет швидко і безпечно, а від чого потрібно відмовитися, щоб не погіршити свій організм.

Як підняти імунітет швидко за допомогою їжі

Дієтологиня Наталя Суслова каже, що для підтримки імунної системи потрібно харчуватися збалансовано. Білки, жири та вуглеводи мають лежати на одній тарілці. У харчуванні обов’язково має бути повноцінний білок. Адже імунна система утворює антитіла, що мають білкову природу.

Фахівець каже, що не варто нехтувати вуглеводами. Адже вони дають вам енергію на весь день і допомагають краще працювати імунній системі:

“Не можна себе обмежувати у вуглеводах. Це можуть бути сухофрукти, ягоди, цільнозернові каші, коренеплоди, різноманітні овочі. Будь-який формат вуглеводів, а особливо мікс – необхідний.”

Жири також є важливою складовою харчування будь-якої людини. Але дієтологиня наголошує – для того щоб імунітет був у нормі, потрібно вживати саме корисні жири:

“Це може бути жирна риба: оселедець, скумбрія. Це горіхи, авокадо, оливкова олія, вершкове масло, насіння конопель, льону, яйця. Жири важливі, адже вони стають такими собі листоношами для імунної системи, щоб вона навчилася правильно розпізнавати віруси і бактерії та не спотворювала цю зустріч”.

Що найбільше знижує імунітет – 2 головних табу

Кожній людині важливо знати, що може послабити імунітет – виявилося, що в списку заборонених продуктів опинилися два варіанти їжі, яка подобається дуже багатьом українцям. За словами експерта, для поліпшення імунної системи слід відмовитися від вживання від жирної та готової продукції. Адже її склад часто невідомий і це може негативно вплинути на ваш організм:

“Фастфуди, смажене, продукти, що містять трансжири, напівфабрикати, спреди, маргарини. Коли ми готуємо, то розуміємо, що, наприклад, у млинцях не має бути маргарину. Ми можемо будь-який корисний продукт зробити не корисним і навпаки. Візьміть картоплю, її можна зробити фрі, а можна запекти в шкірці з оливковою олією. Завдяки способу приготування ми робимо продукт або корисним, навіть лікувальним, або шкідливим.”

Також вона додала, що пригнічує імунну систему звичка, яка визнана шкідливою, – куріння, тож, краще відмовитися від алкоголю і сигарет.

Як підняти імунітет у домашніх умовах ще

Фахівець також пояснює, що не тільки їжа впливає на хороший імунітет. Одним із ключових факторів є також і сон:

“Сон закладає нам стиль життя ще в нічний час. Сон програмує наш організм на той лад, який диктуватиме організмові як працювати, як жити, як витримати стресову ситуацію чи зустріти віруси та бактерії на своєму шляху. Якщо ви ігноруєте сон, то будь-які інші ваші дії щодо здоров’я будуть абсолютно марними. Тому що сон є сильним імуномодулятором. Будь-яка робота з імунною системою має будуватися з вирівнюванням рівня сну.”

За її словами, здоровий сон у людини має тривати в середньому 7-8 годин на добу. Мінімальна кількість сну для нормального функціонування організму – 6 годин. Тож, якщо ви не знаєте, як зміцнити імунітет, намагайтеся висипатися регулярно.

Водночас фахівець закликає не спати понад 10 годин на добу. Адже це так само може зашкодити вашому організму, як і недосипання.

 “Якщо ви в будні дні не спите достатньо і плануєте ці години доспати на вихідних, то це правило теж не працює. Максимум у вихідний день – це на годину більше поспати”,- каже Наталя Суслова.