Третій місяць добровольчі формування відпрацьовують навички того, як захистити місто в умовах війни в одному з населених пунктів Черкащини. Тренують охочих спеціально запрошені інструктори. Військову муштру опановують як чоловіки, так і жінки, розповідає Суспільне.

Учасники добровольчих формувань — звичайні цивільні. Вони впізнають одне одного за позивними і дослухаються до кожного слова інструкторів. Третій місяць вони опановують військову муштру у складі добровольчого формування.

25-річний Стрілок на навчаннях із першого дня створення підрозділу: “Не дай Боже, до нас прийде війна, потрібно бути до цього готовим. Потрібно знати ази. Хоча я не мав до цього військової підготовки, але я вирішив її опанувати для того, щоб мати змогу захистити себе, своїх близьких”.

Стрілок працює у парі з 38-річним Жоріком. Чоловік теж тут добровільно. Долучився до тренувань наприкінці березня. Він зазначив, що не пошкодував, адже дізнався про військовий промисел не лише у теорії: “Це все має бути в комплексі. Бо є теорія, а є практика. У теорії гарно все виходить, а от на практиці трохи все інакше, оскільки звуки вистрілів дуже відволікають і до цього треба звикнути. Тому в комплексі – це дуже гарно”.

Є серед учасників тренувань і дівчата. 20-річна Кет працює у полі на рівні з чоловіками: “Спочатку вони з мене сміялися, піджартовували наді мною. А зараз – ми всі на одному рівні. І сьогодні, коли одягнула форму, вони були дуже здивовані, що я з ними їду на тренування”.

Тренуються добровольці на різних локаціях: як у польових умовах, так і максимально наближених до вуличних боїв. Від початку війни, охочих опанувати військову справу стало більше, зазначили інструктори.

“Динаміка у бажанні володіти зброєю зменшилася, оскільки людей стало більше зі зброєю. Більше з’явилося людей, які хочуть навчитися правильно працювати зі зброєю. Людей більше, ніж вільного часу, насправді. Людей, якщо підрахувати, збільшилося на відсотків 300”, — прокоментував інструктор Кама.

Втім, стати учасником добровольчого формування можуть далеко не всі. Напередодні претенденти мають пройти спеціальні тести та низку перевірок. Лише склавши їх, починають навчання, зауважив Кама: “Останнім часом тренування проводяться кожного дня. У нас є певна кількість людей, яку ми розбиваємо за часовими проміжкам, і хлопці щодня тренуються. Відпрацьовуємо роботу у двійках, групах, а також проводимо індивідуальну роботу зі зброєю”.

Нині добровольчі формування складають іспити на знання пройденого матеріалу. Від результатів залежатиме подальше навчання. Втім, попри різний рівень підготовки, мотивація у всіх одна.

“Якщо на місто нападуть, хтось повинен його захищати. Багато людей пішли воювати на фронт, а треба, щоб і в місті хтось залишився. І, слава Богу, гарні інструктори вже добре нас навчили за ці три місяці”, — розповів учасник навчання Жорік.