У Тальнівській багатопрофільній лікарні на Черкащині триває реконструкція приймального відділення. Як зазначив головний лікар Олег Солодько, такі зміни пов’язані із вимогами від Національної служби здоров’я України та МОЗ, розповідає видання “Вісті Черкащини“.

Ремонт розпочали за власні кошти, які заробляє лікарня. Згідно нових вимог у приймальному відділенні мають бути бокси для заїзду швидкої допомоги, оглядова кімната для планових та ургентних хворих, перев’язувальна та протишокова кімната, також палата інтенсивної терапії. За словами Олега Володимировича, закінчити роботи із реконструкції планують за кілька місяців. Крім того, оновлене приймальне відділення потрібно буде оснастити відповідним медичним обладнанням та меблями.

– 2023 рік стане ключовим для подальшого існування медицини у Тальнівській громаді. Оскільки наразі в країні триває реформа, пов’язана із утворенням госпітальних округів та кластеризацією закладів. Тобто лікарні будуть поділені на загальні, кластерні та надкластерні. Кластерна лікарня має бути розташована у районному центрі, у нас це – Звенигородка. Тому у цьому році ми будемо всіма силами відстоювати наш медичний заклад, щоб він мав право на подальше існування. – відзначив Солодько.

Головний лікар додав, що наразі у Тальнівську багатопрофільну лікарню поступає близько 30-40 хворих на день, скільки ж пацієнтів виписують, тобто потік людей достатньо великий. На думку Олега Володимировича, якщо лікарню залишать лише у Звенигородці, доступність медичних послуг для жителів нашої громади буде ускладнена.