Протягом 15-16 червня ц.р. в місті Києві проходив освітній конгрес з основних питань реформування української освіти на тему: «Школа майбутнього: шанси та перспективи». Захід організовано Німецьким культурним центром Goethe-Institut при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України. Від Канева вивчали, якою буде школа майбутнього, головний спеціаліст відділу освіти, вчитель німецької мови Канівської ЗОШ №4 Тетяна Яковіна і вчитель іноземних мов Канівської СШ № 6 з поглибленим вивченням іноземних мов Світлана Синьоока.

Освітній конгрес ознаменував наукове та, водночас, святкове завершення Українсько-німецького року мов 2017/2018. Спільно з експертами з Німеччини, Швейцарії та України в рамках Конгресу піднімалися та критично обговорювалися основні аспекти реформи шкільної освіти: спрямованість на компетенції та нові освітні стандарти; цифрове навчання у шкільній освіті; навчання та підвищення кваліфікації вчителів; виклики в професійній освіті. На освітньому конгресі також були представлені та нагороджені переможці конкурсу для вчителів «Моя школа майбутнього» та конкурсу для школярів #Нашашколанашасправа.

В ході заходу канівські педагоги мали змогу послухати цікавих доповіді та безпосередньо взяти участь у проведенні воркшопів та практичних семінарів. Так, відкриття конгресу розпочалося з виступів Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, Д-ра Ернста Райхеля,  Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Беате Кьолер, директора Goethe-Institut в Україні.

Далі учасники Конгресу слухали пленарну доповідь: «Школа майбутнього», яку проводив Райнхард Кааль, педагог, журналіст і кінорежисер, засновник «Архіву майбутнього», Гамбург. Тема вечірньої програми: «Варіанти німецької мови — між створенням ідентичності та виклики в освіті», проходила у формі дискусії між Каріне Ліхтенауер, науковим співробітником Швейцарської конференції кантональних міністрів освіти, Берн/Горст Мюнцінґер, Головою «Фонду підтримки Баварської мови та діалектів», Мюнхен/Асист.-проф. д-р. Юттою Рансмайр, Дидактика німецької мови, Інститут германістики, Віденський університет, Відень.

Тематика воркшопів порушувала питання: як працювати з орієнтацією на компетенції; впроваджувати цифрові технології та мультикультурність; формувати нову культуру реагування на помилки в Новій українській школі; розвивати та підтримувати медіа-грамотність серед вчителів та учнів; як домогтися, щоб навчання приносило задоволення і вело до успіху.