За це висловилась більша половина з опитаних містян. Про це сьогодні розповіли ініціатори першої публічної консультації, яка проходила у межах проекту «Задай курс владі» Всеукраїнської громадської організації «Інститут «Республіка» за партнерської підтримки громадської організації «Молода Черкащина».

Регіональна координаторка «Активної Громади» ВГО «Інститут «Республіка» Марина Гур’янова розповіла, що до такої громадської роботи були залучені також студенти Черкаського державного технологічного інституту, які здійснювали безпосереднє опитування громадян з цього приводу.

Відповідний моніторинг громадської думки щодо доцільності перенесення ярмарку з площі 700-річчя тривав з 6 по 25 листопада, як в інтернет-просторі на ресурсі «Ваша думка», так і під час особистого опитування, яке занотовувалось у паперові анкети.

Цікаво, що серед учасників електронного опитування, більшість висловилась за перенесення ярмарку (234 з 387). Тоді як під час паперового анкетування  – переважали відповіді щодо необхідності лишити таку вуличну торгівлю на існуючому місці (120 з 200).

Хоча в підсумку загального підрахунку левова частина голосів була все ж за перенесення ярмарку.

–  Наступним кроком має стати підготовка та винесення зазначеного проекту рішення на  розгляд виконавчого комітету Черкаської міської ради. Це, зокрема, передбачено підписаним напередодні  меморандумом про співпрацю з міською владою і нашими громадськими організаціями, – зауважила Марина Гур’янова.

Заступник міського голови Людмила Бордунос від імені міської влади подякувала громадським активістам за пророблену роботу.

 За її словами, публічні консультації – дієвий інструмент моніторингу громадської думки:

– Поки це явище нове для нашого суспільства і лише набирає обертів. Проте для такого  відкритого діалогу нині є всі можливості. Оскільки міська влада націлена і зацікавлена у такій співпраці з громадськістю міста, аби діяти спільно. На моє переконання, публічні консультації стануть ефективними, коли громада зрозуміє, що міська влада їх чує та враховує  думку в ухваленні рішень, – наголосила Людмила Іванівна.

На підтвердження своїх слів додала, що, зважаючи на ухвалений меморандум та проведене громадське опитування, питання щодо ярмарку на площі 700-річчя буде винесено на одне з найближчих засідань виконкому.

Тим паче, що термін дії такої торгівлі спливає 31 грудня. Тож вже з 1 січня   цей ярмарок опиняється поза законом. А отже – необхідно буде до цього  моменту визначитись з його подальшою долею.

– Разом з колегами з виконавчого комітету ми будемо ухвалювати відповідне рішення, враховуючи  результати проведеного громадського опитування. Як варіант, розглядається перенесення ярмарку ближче до будівлі, де розташована абонентська служба роботи з населенням ПАТ «Черкасигаз» (на площі 700-річчя по вул. Добровольського, 5). Проте попередньо там має бути належним чином облаштовані торгівельні місця та покладено плитку. А також здійснено широке інформування населення щодо зміни місця розташування, – розповіла Людмила Бордунос.

А також зауважила, що нині триває робота над проектом міського бюджету на 2019 рік. Тому сподівається, що члени виконкому та депутати підтримають пропозицію закласти належні кошти у міській казні на здійснення відповідних заходів.