У Черкасах в квартирі Дмитра Бахметьєва четвертий рік поспіль живе єнот Байт. Найбільше він любить спати та їсти, а ще вміє самостійно відчиняти двері та відкривати пляшки. Як справляються з його енергією, чому так назвали — родина розповіла Суспільному.

Одне з улюблених занять для єнота Байта — приємні масажі, розповів Дмитро:

“Він приходить до тебе і маніпулює тобою, щоб ти його чухав”.

Полюбляє також гратися. Та найбільше, додала власниця Ульяна, — їсти щось смачне.

“В основному — це м’яско, корм для собак, ось часто даємо щось смачненьке — горішки. Він дуже їх любить”.

Дмитро розповів, що мати єнота — це його мрія дитинства. Чотири роки тому вона здійснилася. Ім’я Байт обрав одразу, бо працює програмістом.

“Можна було б назвати кілобайт або гігабайт. Зараз він більше на гігабайта схожий. Бо дуже багато їсть”, — жартами пояснив вибір імʼя Дмитро.

Тепер Байт часто поруч й за роботою Дмитра, розповідають власники.

“Ось, є, як він сидів біля Діми. Просто на табуреточку виліз, йому стало сумно, що його ніхто не чухає”, — пояснила Уляна. Дмитро додав:

“Він постійно до мене приходить, намагається мене відволікти. Якщо не вдається, то він просто лягає збоку на підлозі і лежить собі. Жде поки мені набридне щось робити та поки я на нього відреагую”.

Разом з Байтом, планують і провести розіграш для допомоги військовим.

“Будуть цікаві лоти в розіграші, якраз такої більш технічної тематики, які будуть цікаві більшості, також молоді, мабуть, таки. У людей буде можливість сфотографуватися з Байтом і переможці зможуть провести з Байтом деякий час”.

Єнот, за словами Дмитра, — тварина з характером.

“Хитрий, досить добродушний і моментами, мабуть, дурнуватий. Він дуже грайливий — це дуже велика рідкість для єнотів в більш поважному віці”.

А ще допитливий, додав Дмитро. Адже у квартирі обстежив вже кожен куток.

“Баночки, тумбочки, двері, щось віддерти, щось відколупати: розетки повиймати з-під розетників. У нього головне, щоб було бажання, тоді він добереться до всього”, — пояснив Дмитро.

Має Байт й свої сторінки в соціальних мережах: в інстаграмі та тік-тоці. Там Ульяна та Дмитро знайомлять читачів із життям єнота.

blank

А ще у Байта є власний будиночок, додала Ульяна:

“Він взимку дуже часто спить саме тут, але зараз літо поки, спека, і він часто вилазить в нас на ліжечко і лежить разом з нами. Часто залазить у шухлядки, то він самостійно їх відкриває і спить там. Там йому тихенько, ніхто його не чіпає”.

Коли ж єнот у настрої та за вікном хороша погода — їдуть гуляти у парк. Прогулянки єнот сприймає з цікавістю, розповів Дмитро:

“В основному не ми його вигулюємо, а він нас. Він куди хоче — туди нас і тягне”.

Люди ж на нього, додала Ульяна, реагують по-різному:

“В основному діти завжди з виском: Боже, клас, єнот. В принципі і дорослі також дуже часто радіють, коли бачать його, всі просять почухати, погладити”.

Дмитро додав, що Байт на такі дії реагує теж по-різному:

“Але все ж ці реакції не завжди адекватні, тому що коли набігає гурт дітей, там 10 дітей, там пʼятеро — семеро, Байт нервує, тому що скупчення людей масове, крики”.

Єноти активні та енергійні тварини, пояснив зоолог Максим Григор’єв. Тому охочим завести таку тварину, потрібно звертати увагу на це:

“Вони дуже багато ламають, трощать, все до чого доберуться — вони розбирають. У них енергія невичерпна, тому до цього треба бути готовим. У домашніх умовах, тобто в умовах квартири зовсім не рекомендував би їх тримати. Якщо це вольєрне утримання, тобто — це приватний сектор, тобто є умови для вольєра, тобто є достатні площі, ну то це потрібно постійно спостерігати за твариною”.