У Черкаській області зареєстровано черговий випадок захворювання на ботулізм. Занедужав житель міста Черкаси після вживання ікри карася, засоленої в домашніх умовах. Про це інформує державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Симптоми отруєння у хворого з’явилися вже наступного дня після вживання зараженого продукту – блювота, загальна слабкість, сонливість.

 Після звернення до швидкої медичної допомоги 29 жовтня потерпілий доставлений до КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» Черкаської міської ради у стані середньої важкості з попереднім діагнозом «отруєння грибами», оскільки вживав також смажені опеньки.

Після встановлення діагнозу «ботулізм» 2 листопада, коли у хворого з’явилися розлади зору, його переведено до Черкаської міської інфекційної лікарні та введено протиботулінічний гептавалентний антитоксин.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують, що перші симптоми захворювання можуть виникнути вже через дві години після споживання зараженої їжі. Але найчастіше симптоми проявляються через 12–24 години. Бувають випадки, коли вони виникають і значно пізніше — наприклад, на четверту добу.