У вівторок, 13 жовтня, у Черкасах лідерка політичної партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко побувала на відкритті громадського Центру захисту Черкащан.

blank

Відкрито даний Центр на прохання громадян, адже не завжди жителі області можуть правильно написати запит до органів влади, отримати юридичну консультацію, тощо. За кілька днів вже назбиралось біля 30 звернень з нагальних для черкащан питань, які після опрацювання буде передано до партійного офісу «Батьківщини» та у відповідні державні структури. Згодом подібні центри планується відкрити і у районних центрах.

Представники громадськості, черкащани змогли поспілкуватися з політиком та задати найболючіші питання. Які, до речі, однаково турбують українців у кожному населеному путкті, від села, до обласного центру чи столиці. Це, перш за все, медичні проблеми, зокрема «провал» у лікуванні хворих на коронавірус, відсутність гідних заробітних плат для лікарів та вчителів, надвисокі комунальні послуги, тощо.

Окремо Юлія Тимошено наголосила на важливості місцевих виборів, що мають відбутися 25 жовтня.

«Місцеві вибори – не просто зараз важливі. Я б сказала, що у нас в країні ще ніколи не було таких важливих місцевих виборів. Для цього є дві причини: по-перше, у майбутньому саме через місцеві громади відбуватиметься продаж землі, тому громадам треба мати «армію» професійних людей, які розбиратимуться у цьому питанні. А по-друге, величезну купу повноважень «скидатимуть» саме на міцеві громади. Але не забезпечуватимуть це грошима. Тому громади мають бути зацікавленими, щоб ними керували люди, які є фахівцями у фінансовових питаннях, в земельному законодавстві, розумітимуть, що робиться із власністю громади. І жорстко відстоювати, щоб жодного рішення не було прийнято проти інтересів людей», – наголосила Юлія Тимошенко.

За словами Юлій Володимирівни, громади вже починають розуміти свою силу. Так, одна з громад Запорізької області проголосувала за повну заборону грального бізнесу на території ОТГ. І дане рішення повністю відповідає нормам чинного законодавства. Так само громади можути висловити свою позицію щодо продажу землі та інших важливих для них та країни питань.

Лідерка «Батьківщини» також вважає, що влада  згаяла час і не підготувалася до епідемії коронавірусу, хоч і мала в запасі всю весну та все літо. Натомість гроші з державного «коронавірусного фонду» було витрачено не за призначенням. Наразі фракція політичної партії «Батьківщина» вимагає повернення коштів у фонд по боротьбі з Covid-19 через прийняття змін до бюджету, і розробила п’ять кроків, які мають бути негайно втілені владою для запобігання поширенню хвороби. А саме: відкриття єдиної гарячої лінії для хворих з єдиним телефонним номером, забезпечення людей безкоштовними тестами, запровадження мобільних бригад у разі виклику лікаря додому, надання безкоштовних ліків усім, у кого підтвердилась хвороба, включаючи хворих, що не потребують госпіталізації та лікуються вдома, а також розгортання додаткових ліжок і перепрофілювання лікарень.

«Щоб не було, як зараз: людина з кашлем йде в лікарню, сидить там у черзі, потім громадським транспортом їде через усе місто до лабораторії, знову сидить у черзі… І весь цей час наражає на небезпеку інших. У нас здорові люди сидять удома на самоізоляції, а хворі постійно їзять містом і розносять вірус», – обурюється Тимошенко.

Крім того, Україна має достітній науковий потенціал, щоб розробляти та виготовляти тести для виявлення коронавірусу, для виготовлення рнк-вакцини. Просто влада має забезпечити фінансування даної програми та стимулювати науковців працювати в країні а не їхати у пошуках заробітку за кордон.

«Зараз влада проводить одну за одною псевдореформи, які не спрямовані на покращення життя людей. Тому головне доносити до людей правду», – підкреслила Тимошенко, та анонсувала після завершення місцевих виборів створення «Ютуб-каналу» для проведення просвітницької робити з громадянами.

Поліна Котова