У черкаському зоопарку плюс один мешканець — поповнення в родині біловухих ігрунок. На дитинча чекали понад п’ять місяців. Нині працівники думають над новою оселею для новонародженого та його батьків. Перших мавп поселили в зоопарк близько восьми років тому. У 2011 році збудували павільйон, у 2012 почали будувати модулі для маленьких мавп, розповів Суспільному директор зоопарку Євгеній Ван.

Працівники зоопарку показали свого нового мешканця. На малюка чекали понад п’ять місяців, розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча:

“У групах біловухих ігрунок розмножується одна пара — найголовніша. Тобто тут у нас 15 ігрунок і з них 13 – це діти. Працівники прийшли і вже маля було. Можна сказати, що з п’ятниці на суботу вночі. Узагалі в них пологи відбуваються вранці, о четвертій чи пʼятій годині”.

Від народження маля не відходить від матері, але виховують його всією зграєю, — пояснила завідувачка.

“У групі всі допомагають його глядіти. Тобто і брати, і сестри, і самець. Папа допомагає глядіти та ростити. Мама годує, а всі члени сім’ї допомагають його ростити. Незалежне та самостійне стає, приблизно десь у місяць — він почне щось там красти в мами з рота. І десь у три місяці вже буде саме стрибати, навіть, буває у два, якщо маля одне”.

Нині дитинча почувається добре: батьки справляються без додаткового вигодовування, розповіла Лідія Осадча. Вага малюка коливається в межах 30 грамів. А от стать – досі загадка:

“Стать визначаємо за допомогою спостереження. Тому що відловлювати маму чи того, хто носить маля, і віддирати насильно, то такого робити не можна, бо піддавати стресу тварин ми також не хочемо”.

Зазвичай приплід малят біловусих ігрунок є тричі на рік. Нині в зграї 15 мавп і їм не вистачає місця, поділився директор зоопарку Євгеній Ван.

“Питання, проблема – збільшення або будівництво нового вольєру. Тому що зараз їх дуже багато всередині. Адже вольєр невеличкий, тому вже для них потрібні великі”, — зазначив директор зоопарку.

Така велика мавпяча родина, за словами Євгенія Вана, потребує спеціального раціону:

“Раціон і так збільшений на 25 %. Тому що ми розуміємо, що в групі хтось буде доїдати. Хтось підходить перший, хтось останній до корму. А там же ж у нас домінантна пара”.

Нині працівники зоопарку чекають, коли дізнаються стать та зможуть обрати ім’я малюку.

“Це не просто. У нас вже не вистачає фантазії на всі імена. Тому що має бути, щоб це не звучало як ім’я людини і щось, що більш-менш підходить. Це не просто”, — розповіла Лідія Осадча.