З 1 вересня в школах Черкас планують впровадити електронні щоденники. Черкаси стануть одним з двох перших міст, де запровадять такий проект.

Про це в коментарі “Про все” розповів директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

Для шкіл та батьків ця послуга буде безкоштовною. Витрати на ліцензування програмного забезпечення ляжуть на плечі міського бюджету. Вартість ліцензії на одного учня буде меншою ніж 100 гривень на рік.

Електронні щоденники дозволять вчителям виставляти оцінки в реальному часі. Водночас самий час батьки будуть отримувати СМС про те, яку оцінку отримала дитина. Також батьки будуть отримувати повідомлення і у випадку відсутності дитини на уроці.

Департаменту освіти надійшло кілька пропозицій на реалізацію цього проекту. Попередньо вибір зупинився на організації, яка, окрім сервісу і програмного забезпечення, готова забезпечити більш широкий спектр послуг.

– До нас звернулося три організації зі своїми проектами. Ми вибрали одну, яка пропонує найширший спектр послуг. Також вони обіцяють забезпечити кожен клас планшетом для вчителя, – розповів Сергій Воронов.

На сьогодні в Черкасах вже проводили експеримент з такими щоденниками у двох школах і він показав доволі позитивні результати – там виросла успішність, покращилася поведінка дітей та їхня активність.

Окрім того, вчителі зможуть бачити динаміку успішності дітей протягом семестру, відслідковувати етапи спаду. Директор зможе бачити успішність класів, ведення навчально-виховного процесу вчителями. В розрізі шкіл ця інформація буде доступною департаменту освіти.

Для батьків буде доступним кабінет, через який вони зможуть спілкуватися з вчителями. Для дітей стануть доступними електронні підручники та книги зі шкільної програми. Для цього батькам достатньо забезпечити дитину планшетом.

У планах департаменту освіти запустити “Електронні щоденники” в базовому режимі вже з 1 вересня. До 1 січня 2019 року сервіс буде доопрацьовано відповідно до побажань черкаських вчителів та директорів шкіл.