З другої спроби у четвер, 12 липня ц.р., в ході позачергового засідання сесії Канівської міської ради депутати ухвалили рішення «Про здійснення запозичень до міського бюджету м.Канів».

Нагадаємо, на попередньому засіданні сесії представники депутатського корпусу довго обговорювали питання щодо можливості отримання кредиту в розмірі 5,2 млн.грн. для ремонту дитсадка «Теремок», утім, так і не дійшли згоди.

Взимку вихованці «Теремка» мерзнуть при кімнатній температурі приміщень близько 14 градусів. Відтак, представники батьківського колективу дитсадка, які завітали на засідання сесії, закликали депутатів повернутися до розгляду питання та підтримати його.

– Уже три роки ми говоримо про модернізацію освітніх закладів. Точково проводимо певні заходи, але в жодному навчальному закладі не було проведено бодай мінімальний пакет заходів, щоб ми відчули економію енергоресурсів. Саме це ми пропонуємо втілити в дитсадку «Теремок», – наголосила начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова.

Вживати заходи потрібно терміново, оскільки витрати на енергоносії, за словами О.Жорнової, зростають щороку.

– Левова частка коштів міського бюджету йде саме на енергоносії. Якщо минулого року по «Теремку» на енергоносії ми витратили 600 тис.грн., то цього року вже 700 тис.грн. Загалом по освітніх закладах минулоріч на енергоносії з міського бюджету витрачено 9 млн грн. А цього року це вже 15 млн. грн., – поінформувала начальник управління економічного розвитку. – Не голосуючи зараз за це рішення ми не тільки відмовляємося від гарної пропозиції «Ощадбанку», оскільки інші банки пропонують валютні кредити і під більші кредитні ставки, а ще й втрачаємо свій імідж серед інвесторів та грантодавців.

Також О.Жорнова зауважила, що користування кредитними коштами розпочнеться після надходження коштів на співфінансування проекту та окремого рішення міської ради, що зазначено в проекті. Відтак, депутати підтримали відповідний проект рішення.