За вісім місяців року особовим складом відділу протидії кіберзлочинам було відкрито 228 кримінальних проваджень. Повідомлено про підозру 42 особам. До суду скеровано 24 обвинувальних акти. Про це розповів старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області ДКП НПУ Олег Паншутін.
Також співробітниками відділу здійснювався супровід матеріалів кримінального провадження відносно огранізованої злочинної групи, яка здійснювала збут контрафактної продукції відомого бренду. І завдала матеріальної шкоди даному бренду на понад 27 мільйонів гривень. За цим фактом восьми особам повідомлено про підозру, матеріали направлено до суду.
За словами Паншутіна, станом на сьогодні до відділу кіберзлочинів надійшло 1173 звернення від громадян щодо факту шахрайства. З них переважаюча кількість дзвінків нібито від банківських установ і продаж неіснуючого товару.
Також розповсюдженим є такий вид злочину, як втручання у облікові записи громадян. З початку року 224 особи звернулися до поліції з питаннями злому облікових записів.
Також на Черкащині зареєстровано 4 випадки шахрайства із використанням штучного інтелекту.
Олег Паншутін нагадав, що в Україні діє проект з кіберзбезпеки БРАМА. Його створено з метою очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту, шахрайства та булінгу серед неповнолітніх.
КОМЕНТАРІ