Черкаською місцевою прокуратурою спільно з Управлінням стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України проводиться систематична робота по боротьбі з адміністративними правопорушеннями, повʼязаними з корупцією.

Так, прокуратурою доведено винуватість секретаря одного з районних судів Черкаської області у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, за ч.1 ст.172-6 (порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Установлено, що вищевказана особа, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у звʼязку з припиненням такої діяльності.

За принципової позиції прокурора Соснівським районним судом м. Черкас 19.02.2020 зазначену службову особу, визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу розміром 850 грн. кожному.

За несвоєчасне подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, постановою Соснівського районного суду м. Черкас від 19.02.2020, притягнуто до адміністративної відповідальності присяжного районного суду Черкаської області.

Також, постановою Черкаського районного суду Черкаської області від 21.02.2020 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, повʼязаного з корупцією колишнього інспектора ДУ «Черкаська виправна колонія (№62)», який у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припинила діяльність, повʼязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, повʼязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. На вказану особу накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу розміром 850 грн.

На цей час рішення не набрали законної сили.