За перше півріччя поточного року фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області здійснили 21 планову виїзну перевірку характеристик продукції та 7 позапланових перевірок за ланцюгом постачання відповідно до інформаційної системи державного ринкового нагляду.

Під час проведення перевірок характеристик продукції встановлені порушення вимог законодавства України про державний ринковий нагляд та технічні регламенти. Як наслідок, суб’єкти господарювання оштрафовані на загальну суму 143,65 тис. грн., з яких 116,45 тис. грн. вже стягнуто. Одну особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

Загалом за перше півріччя 2019 року під час проведення планових заходів з метою здійснення контролю за відповідністю продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду Держпродспоживслужби в Черкаській області відібрали 7 зразків для проведення їх випробування (іграшки дитячі – 3 зразки, прилади електропобутові – 4 зразки). За результатами експертиз встановлено, що дана продукція не відповідає вимогам нормативних документів.