За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 19.10.2018 року з початку року виявлено 268 випадків кору.

Хвороба реєструвалась на 19-ти адміністративних територіях, зокрема: Жашківському районі – 54 випадки, Золотоніському районі – 40, м. Черкаси – 37, Городищенському районі – 34, м. Умань – 27, Канівському районі – 14, К.-Шевченківському районі – 10, Тальнівському та Лисянському районах по 9,Черкаському районі – 7, Уманському районі – 5, Звенигородському та Смілянському районах по 4, Драбівському, Кам’янському та Маньківському районах по 3, м. Сміла та Чорнобаївському районах по 2, м. Ватутіне – 1 випадок.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 42,9%, не вакциновані складають 28,0%, дві дози отримали – 23,9%, одну дозу – 5,2%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.