Черкаський політик та активіст Дмитро Кухарчук, який має перебувати під цілодобовим домашнім арештом, визначеним йому судом, відвідав учора засідання виконавчого комітету Черкаської міської ради.

На сайті “Vikka.ua” повідомили, що Дмитро Кухарчук, який підозрюється у скоєнні декількох кримінальних правопорушень, попри домашній арешт, перебував поза місцем проживання.

У коментарі “Про все” Дмитро Кухарчук пояснив, що вийти з дому йому дозволив слідчий.

– Мені необхідно було відвідати лікарів у декількох медичних установах і слідчий надав мені відповідний дозвіл, головною умовою якого було не покидати межі міста Черкаси. В перервах між візитами до лікарів я вирішив перечекати час на засіданні виконкому, щоб дізнатися новини міста наживо. Я ж не пішов займатися якимись кримінальними справами, а провів цю паузу з користю, – пояснив пан Дмитро.

Цю інформацію підтвердив речник ГУНП в Черкаській області Дмитро Грищенко, повідомивши, що Кухарчук мав дозвіл вийти за межі своєї домівки.

– Адвокат Кухарчука звернувся до слідчого з клопотанням дозволити підозрюваному вийти з дому, щоб відвідати лікаря. Це клопотання було погоджене слідчим,- повідомив пан Грищенко. – Факт того, що Кухарчук прийшов на засідання виконкому, а не до лікаря, буде перевірено на предмет порушень. Наразі мова про порушення не йде.

Нагадаємо, у суботу, 9 березня, під час виступу Петра Порошенка перед черкасцями на площі Богдана Хмельницького представники Нацкорпусу влаштували акцію непокори, у ході якої відбулися сутички між активістами та поліцією, в якій постраждало 22 правоохоронця.

Вже наступного дня сімох активістів НК було затримано спецпризначенцями поблизу Переяслав-Хмельницького, двом з них – Дмитру Кухарчуку та Антону Братко було оголошено підозру та поміщено до ізолятору тимчасового тримання.

Прокурор вимагав для підозрюваного 60 діб арешту в слідчому ізоляторі. Втім, рішенням слідчого-судді Соснівського районного суду Черкас Дмитру Кухарчуку обрали запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт строком на два місяці, а Антону Братку – нічний домашній арешт на той самий термін.

Захисники Кухарчука та Братка у відповідь на таке рішення суду подали апеляційну скаргу. Втім, розгляд цього питання постійно відкладався по причині того, що деякі судді колегії брали самовідвід. А вже 2-го квітня Апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід лідеру черкаського осередку Нацкорпусу Дмитру Кухарчуку, який продовжує перебувати під цілодобовим домашнім арештом.