Під час рейду поблизу Канівської ГЕС екоінспекція упіймала за 20 хвилин п’ять рибалок-порушників. Про це Суспільному розповів інспектор Державної екоінспекції Центрального округу Денис Білоніг.

Схили Канівської ГЕС – популярне місце для риболовлі серед місцевих жителів: “Тут ловлять судака, сомів дозволеним способом. Під ГЕС також припливають лящі і товстолоби”, – розповів Денис Білоніг.

Ловити у п’ятикілометровій зоні не можна весь рік, але, за словами інспектора Івана Ткаченка, штрафи і попередження не зупиняють рибалок: “Це прописано у правилах любительської та спортивної риболовлі. Проте людям, які проживають поруч, незручно їхати десь за 10 кілометрів звідси, тим більше, якщо немає авто, тому вони ловлять тут”.

За словами місцевого жителя Юрія, клює тут добре. Чоловік – без улову, бо зустрів інспекторів тоді, коли лиш прийшов рибалити і не встиг розкласти снасті.

“От є цей міст, який занесений в архітектурну спадщину, можливо від нього зробити заборонену зону. Тому що в межах міста рибалити немає де, 5 км зона, а далі заповідник”.

Рибалять тут не лише з берега, а й на човнах, таких вистежує водний патруль і передає їх екоінспекторами.

Товариші Сергій і Ярослав порибалити до Канева приїхали із Переяслав-Хмельницького. Впіймали лиш три судаки. З їх слів, про те, що це заборонена зона – навіть не здогадувалися: “Ми ж не браконьєри, ми приїхали відпочити. Надалі будемо дотримуватись правил. Аби ж тут ще якісь таблички чи знаки були, то ми б і не ловили”.

blank

На порушників інспектори склали п’ять адмінпротоколів. Але, зі слів Івана Ткаченка, штрафи, які їм доведеться сплатити, вже давно нікого не лякають: “Якщо людина ловить в забороненому місці, за це передбачена відповідальність за частиною 3 ст 85 КУПАП від 34 до 170 грн. Збитки нараховують і за кожну спійману рибу: судак – 510 грн, щука – 340, плітка і тарань – 85, плоскирка – 34. Ці такси давно не переглядали”.

Зі слів Дениса Білонога, правила спортивної та любительської риболовлі затвердили ще у 99-ому. Нині їх мають оновити: збільшити норми й розміри вилову, зменшити кількість заборонених зон.