Під час виконання будівельних робіт з термомодернізації покрівлі головного корпусу Маньківської центральної районної лікарні підприємством-забудовником, його директор за попередньою змовою з технічним директором, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, склали та підписали акти приймання виконаних робіт, до яких внесено недостовірні дані щодо об’ємів виконаних робіт і вартості будівельних матеріалів, внаслідок чого заволоділи бюджетними коштами на загальну суму майже 500 тис. грн, що підтверджено висновком судової будівельно-технічної та судово-економічної експертизи.

При цьому, інженер з технічного нагляду об’єкта будівництва, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, через несумлінне ставлення до них, не здійснював належного технічного нагляду, а також не повідомляв замовника робіт про їх недоліки та відхилення від робочого проекту, що призвело до настання тяжких наслідків державним інтересам.

Під процесуальним керівництвом прокурорів прокуратури Черкаської області завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно директора та технічного директора одного з підприємств-забудовників, які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а також інженера з технічного нагляду підприємства, обвинуваченого за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Довідково: санкцією ч. 5 ст. 191 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна, ч. 2 ст. 367 КК України — позбавлення волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 100 до 205 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області