Два дні поспіль приміщення Черкаської обласної ради перебувало “в оточенні” правоохоронців. При чому, ніяких публічних акцій – пікетувань, мітингів, демонстрацій – під стінами “білого дому” не відбувалось. Позавчора, 23 січня, тут проходило засідання міжвідомчої регіональної групи з підготовки пропозицій щодо формування ОТГ у районах області, а вчора, 24 січня, відбулася позачергова сесія обласної ради. Настільки нам відомо, жодна громадська організація чи якийсь партійний осередок заяви про наміри пікетувати приміщення облради не подавав. Про замінування цього об’єкту також інформації не було…

blank

Однак охороняли обласних владців, здавалось, чи не всі правоохоронці Черкас: і патрульні, і нацгвардія, і кінологи з двома собаками. Можна було нарахувати чи не до сотні осіб у поліцейській формі. При цьому, власне, “охорона” заключалася в тому, щоб тинятися ближніми дворами, і згодом позіхати вже у приміщенні.

Цікаво, що до сесійної зали обидва дні пускали усіх бажаючих, навіть не перевіривши посвідчення.

Отож, виникає логічне питання, а в нас що уже всіх злочинців переловили? Чи навели лад на дорогах міста, де за першу половину січня сталося 88 ДТП і чи не кожень день збивають, вбивають громадян на вулицях? Правоохоронцям просто не було, де “розвіятись”?

І тим дивнішою виглядала посилена охорона, адже обидва заходи відбувалися, як буденні робочі засідання, не були резонансними, проходили в цілком спокійній обстановці.

Тоді виникає лише одне припущення, що в такий спосіб наші правоохоронці та влада проводять навчання з підготовки до майбутніх заворушень та мітингів, адже чимало дій одних та інших цілком можуть призвести до акцій народного спротиву. Чи влада вже аж так боїться людей, що готова навіть від нею ж запрошених делегацій з районів барикадуватись і обставлятись кордонами “необеркутів”?

Наразі, редакція Dzvin.media готує інформаційний запит керівнику обласної Нацполіції пану Валерію Лютому: а чи дійсно була така потреба охороняти наших обласних очільників та депутатів таким чисельним загоном, і, власне, від кого чи від чого?