Сьогодні у Черкаському апеляційному суді відбулися дебати у справі смертельної ДТП, яку, за версією слідства, влаштувала Любов Савченко. Зазвичай опісля йде проголошення вироку, однак судді вирішили повернутися до вивчення доказів. Про це повідомляє сайт 18000.

Під час судових дебатів прокурор Артем Цепко зазначив, що вважає виправданою скаргу на вирок Черкаського районного суду. І просив ухвалити новий вирок, яким визнати Любов Савченко винною і призначити їй покарання за ч. 2 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху особами, які керують транспортними засобами, що спричинило смерть потерпілого). Йдеться про шість років позбавлення волі та три роки позбавлення права керування транспортним засобом.

Захисники Савченко ж наполягали на вмотивованості вироку суду першої інстанції, а саме виправдальному рішенні. Мовляв, покази свідків і дані однієї з експертиз щодо наявності юзу велосипеда, не підтверджуються майже сотнею фотознімків поліції. Зіткнення люксового Мерседеса Савченко з велосипедом 28-річного вчителя фізкультури, буцімто, відбулося під кутом. Відтак не досліджена можливість чи неможливість уникнення зіткнення Любов’ю Савченко.

blank

Сама ж обвинувачена, як і на попередніх засіданнях, плакала і стверджувала, що не вчиняла криміналу, у якому її звинувачують. Водночас потерпіла, мати збитого насмерть Олексія, на судові засідання в апеляційному розгляді не з’являлася. Повідомивши, що не братиме участі в розгляді справи. У вироку Черкаського районного суду зазначено, що Савченко сплатила родині матеріальну і моральну шкоду.

Повернувшись із нарадчої кімнати колегія суддів під головуванням Юрія Биби оголосила, що перед ухвалення вироку потребує ще перегляду частини доказів. Зокрема, хоче заслухати слідчого в справі та іншу потерпілу, яка вижила. Йдеться про дівчину загиблого Анну Дядюру. До наступного засідання прокурор має здійснити привід свідків.

Нагадаємо, смертельна ДТП за участі бізнесменки й ексдепутатки Савченко сталася ще у червні 2018 року на відтинку шляху між Черкасами та Смілою. В обвинувальному акті зазначено, що Савченка не була уважною та не стежила за дорожньою обстановкою. А тому в момент виникнення перешкоди у вигляді велосипедиста, не вжила відповідних заходів і скоїла наїзд. 19 жовтня 2020 року Черкаський районний суд визнав її невинуватою. До визначення вироку жінка перебувала на волі під особистим зобов’язанням.