Сьогодні наша редакція знову змушена повернутися до теми діяльності такого собі європейця із бельгійським паспортом Тома Ван Гоі, який заснував ТОВ «Гранекс-Черкаси» і господарює у селі Деньги Золотоніського району. Нагадаємо, що наше видання присвятило цілу серію матеріалів про діяльність названого підприємства. А ця його господарська діяльність протягом останніх років породила купу питань, кримінальних розслідувань та різноманітних приписів природоохоронних, екологічних структур, органів охорони пам’яток культурної спадщини тощо. Мова у наших публікаціях ішла про знищені на полях, які обробляє ТОВ «Гранекс-Черкаси», 10 унікальних скіфських курганів, про засмічені ниви відходами сортувальної лінії картоплі, загиджені гнилизною навіть резервуари старих насосних станцій. Також ми публікували інформацію про те, що це підприємство використовувало з порушенням закону підземні артезіанські джерела питної води для технічних цілей. Багато місцевих жителів Деньгів скаржилися на те, що Том Ван Гоі хитрує із договорами про оренду паїв…
Ще раз підкреслимо, що наші публікації спиралися на висновки відповідних державних служб, повідомлення прокуратури та власні журналістські розслідування. Зокрема, ще у грудні минулого року журналісти кількох обласних ЗМІ побували на полях, які орендує підприємство Тома Ван Гоі, де на власні очі пересвідчилися, як ТОВ «Гранекс-Черкаси» перетворює українські землі на смердючий смітник. Так, у нашій публікації зазначалося: «Відходи від сортувальної лінії картоплі викидають прямо на поля та у лісосмуги. На звалище гнилизни перетворили навіть резервуари для насосних станцій та напівзруйнований тваринницький комплекс…» До речі, журналістські матеріали підкріплювалися фото та відеоматеріалами побаченого на полях заїжджого європейського інвестора…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда очі коле: на Черкащині великий євроінвестор придумав журналістам дитячу «помсту»
Також ми інформували про перевірку екоінспекторами отих загажених гнилою картоплею земель. Щоправда, скоріше за все, про візит представників екологічної інспекції керівництво ТОВ «Гранекс-Черкаси» було попереджене заздалегідь, адже, як стверджують місцеві жителі, уся наявна техніка пана бельгійця за кілька днів до перевірки намагалася приховати наслідки своїх «європейських» дій: потужні трактори ретельно згортали валки гниляччя із країв поля та лісосмуг, прикриваючи їх землею. Тобто, і тут пан Том діяв чисто по-європейськи…
Та попри таку потужну спецоперацію по приховуванню звалищ гнилої картоплі на полях, Черкаська державна екологічна інспекція таки встановила порушення природоохоронного законодавства ТОВ «Гранекс-Черкаси. Як випливало із відповіді на інформаційний запит нашого видання, «спеціалістами з виїздом на місце встановлено розміщення відходів IV класу поблизу колишньої насосної станції в адміністративних межах Кропивнянської сільської ради Золотоніського району». Також обласна екоінспекція повідомляла, що направила лист до Міськрайонного управління Держгеокадастру у Золотоніському районі щодо категорії землі та грошової оцінки земельної ділянки. Після отримання необхідної інформації, повідомляли у відомстві, буде проведено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок засмічення земельної ділянки.
Нещодавно наша редакція таки отримала ще одну відповідь із Держекоінспекції області, де зроблено висновки про розмір шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства ТОВ «Гранекс-Черкаси». А тепер тримайтеся за стільці, щоб не герепнутись на нашу грішну землю. Виявилося, що розмір шкоди за оте забруднення і засмічення становить аж 373,75 грн.
А ми можемо зробити свої висновки: фактично наші державні служби, які повинні стояти на сторожі українських інтересів, українських законів, української землі, захищають приватний інтерес заїжджих агробаронів, для яких українські землі – лише територія для визиску і заробітчанства. Лише уявімо, щоб усі ці «геройства» по знищення пам’яток національної історії, використання джерельної води для технічних потреб, чи оце загидження чорнозему гнилизною пан Ван Гоі скоїв у рідній Бельгії!!! Зрозуміло, що оцінка шкоди завдана бельгійській землі чи бельгійським пам’яткам історії обчислювалася мільйонами євро… У нас же місцеві «аборигени» повинні бути щасливі від подачок європейських панів і радіти будь-якій їх діяльності, навіть, м’яко кажучи, не дуже законній.
Хоча, можливо, то лише в державну казну пішла така сума, а «на руки» бельгійцем була «видана» зовсім інша. Хтозна, але якщо подібні євроінвестори вже навчилися в нашій країні «підмазувати» колеса чиновницької машини, то це удвічі страшніше, – маючи величезний грошовий ресурс вони зможуть «купувати» будь-що: людей, чиновників, землю, владу і, зрештою, шматками всю нашу державу, доки її не залишиться зовсім…
КОМЕНТАРІ