У Тальнівській громаді на Черкащині з 8 квітня 2024 року до 14 липня 2026 року автобус Тальне – Криві Коліна – Умань курсуватиме за новим графіком. Про це повідомив депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький, пише видання «Вісті Черкащини».

– У серпні 2023 року, плідно співпрацюючи з перевізником ФОП А.Ю. Роженко, який релокував свій бізнес зі сходу України, ми розширили й відновили маршрут. Віднайшовши можливості, подали його на розгляд до Черкаської обласної адміністрації. Мешканці громади отримали зручний графік поїздок до Умані й назад, – повідомив Ігор Валерійович.

На жаль, маршрут виявився збитковим, і перевізники не могли далі його утримувати, тому звернулися до керівництва підприємства ТОВ «Урочище Журавське» з проханням допомогти. Депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький та підприємець Володимир Мовчан відгукнулися й будуть дотувати цей маршрут.

Ігор Валерійович звернувся з клопотанням до Черкаської обласної адміністрації перелаштувати графік руху автобуса так, щоб працівникам підприємства було зручно добиратися на роботу й повертатися додому. Тобто ФОП А.Ю. Роженко перевозитиме людей та одночасно йому відшкодовуватимуть збитки.

За словами Новицького, перевізники й підприємці врахували й прохання мешканців Кривих Колін, Корсунки й Павлівки Першої не закривати маршрут до Умані. Тож автобус, як і раніше, щоденно відправлятиметься з АС «Тальне», проходитиме через села громади, Тальне й прямуватиме до Умані. Двічі на день відправлення з Кривих Колін до Умані, двічі на день з Умані через ті ж населені пункти у зворотному напрямку.

– Враховуючи численні звернення жителів громади, підприємця Володимира Мовчана й депутата Черкаської обласної ради Ігоря Новицького, ми вирішили зберегти курс автобуса, бо розуміємо, що він зручний для людей. Ми трохи змінили розклад руху, і з 8 квітня автобус курсує за ним, – розповіла нам керівниця ФОП Роженко Анастасія.

Маршрут заплановано через такі населені пункти: Криві Коліна, Корсунка, Павлівка Перша, Здобуток, Тальне AC, Білашки, Тальянки, Легедзине, Доброводи, Гереженівка, Умань. Детальний розклад руху:

blank

blank

«Люди задоволені, що прислухалися до їхніх прохань і відновили маршрут. Тепер легко добратися й до Тального, і до Умані. Комусь треба в магазин поїхати, іншому – до лікарні й без проблем повернутися назад. Головне, щоб автобус їздив регулярно. Щиро дякуємо Володимирові Петровичу Мовчану, Ігореві Валерійовичу й Анні Дмитрівні Новицьким за те, що постійно нам допомагають, відгукуються на всі прохання», – каже адміністраторка Корсунки Тетяна Білоус.

Такої ж думки дотримується її колега з Кривих Колін Алла Півторак: «Щиро вдячні нашим підприємцям родині Мовчанів, депутатові Черкаської обласної ради Ігореві Валерійовичу Новицькому, депутатці Тальнівської міської ради Анні Дмитрівні Новицькій, які постійно дбають про наших жителів. Кривоколінці мають можливість щодня добиратися до Тального й до Умані, а звідти – до інших міст, бо власний транспорт мають не всі. Цей рейс надає змогу людям поїхати до рідних, до лікарні, на базар, вирішити якісь інші проблеми та повернутися додому. Цим маршрутом зручно добиратися на навчання студентам».

«Автобус курсує кожного дня. Люди вивчають новий графік. І це добре для павлівчан, адже вони мають змогу за будь-якої потреби спланувати свою поїздку. Я зрозуміла з графіка, що автобус буде їздити чотири рази на день. І це дуже зручно для сільських людей, бо ж багато з них працює в місті», – вважає Павлівська «бджілка» Інна Собран.

– Разом з керівництвом Тальнівської громади й ФОП А.Ю. Роженко працюємо над покращенням транспортного сполучення й створенням комфортного життя в нашій громаді, – підсумовує розмову Ігор Новицький.