Днями у Черкасах відбувся благодійний аукціон, серед організаторів якого ГО “ВПО України” та народний депутат Віталій Войцехівський.

Серед запропонованих лотів зокрема були: поштові марки Української народної республіки 1918-1923 рр.; футболка черкаського футболіста Артема Довбика з автографом; футбольний м’яч з надписами Олега Блохіна, Ігоря Бєланова, Андрія Шевченка; монети ЗСУ; старовинна збірка творів Шевченка; картина хлопчика-переселенця; раритетна листівка українських повстанців; годинник Дмитра Комарова із лімітованої серії з побажаннями; футболка генерала Валерія Залужного з автографом, тощо.

Сертифікат на 100 тисяч гривень отримала від організаторів директорка Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

“Шевченківський національний заповідник для нас з колегами ГО “ВПО України”своєрідне місце відновлення, мудрості, пророчості. Саме тому частину коштів з чергового аукціону, організованого ВПО України, передаємо у канівський музей. Владці кількох десятиліть будували, перебудовували та добудовували музей Кобзаря. Наразі цокольні приміщення у жахливому стані – стіни руйнуються через грунтові води, покриваються пліснявою, а в дощову погоду на підлозі – калюжі. Шевченківський національний заповідник у Каневі— перший в Україні історико-культурний заповідник, удостоєний статусу національного. І підтримувати та відвідувати заклад маємо не лише у дати народження, смерті та перепоховання Тараса Григоровича, а цілий рік, незалежно від дат. Тож ми, українці, маємо докласти всіх зусиль, аби місцина стала світовим туристичним магнітом”, – зазначив Віталій Войцехівський.

Також вторговані на аукціоні кошти отримали військові частини.