Учора Президент України Володимир Зеленський відвідав Черкаську область. Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

Передовсім начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець доповів Главі держави про ситуацію в регіоні. Далі відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. За участі також першого віце-прем’єр-міністра України Юлії Свириденко та міністра аграрної політики Миколи Сольського. Тут у деталях обговорили програми підтримки бізнесу від держави.

– Головні питання, звичайно, – про роботу й розвиток у регіоні, – зауважив Володимир Зеленський – Це зараз один із топових пріоритетів нашої держави – дати максимум можливостей підприємцям працювати заради економічного зростання та створення робочих місць.

blank

Як розповів Президент, торік вдалося забезпечити основу для економічної стійкості України. Працює морський коридор, і вже експортовано понад 20 мільйонів тонн вантажів морем. Забезпечено захист енергетиці – і зиму цього року, опалювальний сезон проходимо значно стабільніше, ніж було торік. Є домовленості і з партнерами щодо довготривалої підтримки України, фінансові програми, які додають нашій державі впевненості.

blank

– Минулий рік завершили з економічним зростанням понад 5%, – додав  Президент. – І цей рік має зберігати динаміку. Потрібні прозорі, чисті, законні відносини між державними інституціями та бізнесом і робота бізнесу в чистому, легальному полі – «в білу» й заради збереження та створення якнайбільшої кількості робочих місць. Стійкість нашої економіки, соціальна стійкість України – це елементи нашої державної стійкості у війні. Я вдячний усім, хто працює заради того, щоб Україна могла вистояти. Я дякую всім, хто б’ється заради нашої держави й людей!

«Для нас важливі всі бізнеси: кожен фермер, кожна людина, навіть та, що дає 10, 20, 30 робочих місць. Кожна компанія, юридична особа, фізична особа сьогодні дуже важливі», – сказав Глава держави.

Він також акцентував, що з метою координації зусиль між бізнесом і державою започатковано Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні» та створено Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану.

Крім того, як заявив Президент, в умовах війни необхідно максимально убезпечити роботу бізнесу в Україні загалом і на Черкащині зокрема.

«Питання номер один – протиповітряна оборона. Ми будемо її нарощувати вітчизняними системами, передусім засобами радіоелектронної боротьби, і потужними системами західного зразка», – зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, Україна збільшує потужності експортного коридору в Чорному морі та працює над створенням нового залізничного коридору територією Молдови та Румунії, який дасть позитивний результат для економіки.

Глава держави також розповів, що незабаром планують розробити новий справедливий механізм бронювання працівників підприємств, які підлягають військовому призову. Президент наголосив на необхідності проведення відкритого діалогу між державою та підприємцями щодо цього питання.

«Ми всі підтримуємо наших воїнів, але без людей, які працюють, не буде заробітних плат. Зберігати економіку дуже потрібно. Але при цьому ми повинні не забувати: ми не можемо залишити хлопців на передовій без ротації. Це також дуже важливо. Сьогодні це пріоритет. Тому ми дотримуємося цієї формули: ти воюєш або працюєш на державу», – сказав Володимир Зеленський.

Також, за його словами, важливо знайти формат підтримки бізнесу, який працює відкрито та сплачує податки.

«Я попросив наших економістів і правоохоронців розробити особливий підхід до бізнесу, який повністю працює «в білу». Чесного українського бізнесу, щоб до таких людей на час війни не було питань від податківців і правоохоронців», – зазначив Глава держави.

За словами Президента, такий захист від держави має стосуватися не лише керівників та власників компаній, а і їхніх працівників.

Зі свого боку підприємці, які працюють в аграрному секторі, подякували Володимиру Зеленському та всій його команді за відновлення судноплавства Чорним морем і забезпечення роботи «зернового коридору», що дало змогу українським аграріям експортувати свою продукцію.

Представники бізнесу також висловили подяку Президенту та уряду за державну програму «Доступні кредити 5-7-9». «Це справді та підтримка, якої ми жадали. Ми без неї, мабуть, не витягнули б», – сказав фермер Ігор Новицький.

Принагідно аграрії звернулися з проханням збільшити ліміти щодо оборотних коштів для сільського господарства включно з тваринництвом.

Наприкінці розмови Президент подякував представникам бізнесу, які навіть в умовах воєнного стану підтримують економіку, сплачують податки і наповнюють бюджет України.

«Особливо зараз, коли були питання з нашими партнерами щодо фінансової підтримки, щодо грошей, які спрямовуються в бюджет на підтримку різних верств населення. Це дуже важливо, тому дякуємо платникам податків», – зауважив Володимир Зеленський.

blank

Як зауважив начальник Черкаської ОВА, безпека й робота на оборону країни лишається головним пріоритетом в області.

blank

– Ключова тема Конгресу – економіка як важлива складова нашої Перемоги, – наголосив Ігор Табурець. –  Підприємці області продемонстрували стійкість і патріотичну позицію від початку великої війни. Стабілізувались, працюють і розвиваються. Підприємці повинні мати максимум можливостей працювати задля економічного зростання та створення робочих місць. На регіональному рівні на це орієнтую роботу всієї ОВА і дотичних служб. Черкащина тримає стрій, пане Верховний Головнокомандувачу!