61-річна пенсіонерка з Ватутіного Тетяна Побережська звинувачує свою колишню доглядальницю у шахрайстві. Соцпрацівниця нібито оформила на підопічну банківський кредит без її відома. Тепер на Побережській «висить» борг у 13 тисяч гривень. Позика бралась в одному з онлайн-банків, розповідає Сергій Радченко у газеті “Вечірні Черкаси”.

“Я одинока жінка. Маю цукровий діабет. На одне око не бачу, а на інше – погано, –  розповідає жінка. – Хоч і маю сестру у Звенигородці, але й вона хвора.  Дітей та чоловіка поховала. Мені допомагають соціальні працівники. Минулого року до мене приставили жінку Олену. Я довіряла їй. Давала карточку пенсійну, аби вона знімала мені гроші. Перед минулою зимою оформлювала мені субсидію на дрова. Дала їй всі свої документи. Треба було 5 тисяч, бо тих, що мені дає держава, не вистачило б. У мене пенсія 2 тисячі лише. Казала їй: «Півтори тисячі мені принось, а 500 гривень клади в рахунок погашення позики». Виявилось, що вона мій кредит не гасила, а гроші собі забирала.”

Після кількох протермінувань виплат банк надіслав пенсіонерці листа. Жінка поїхала у відділення, аби розібратися в ситуації.

“Тоді все й з’ясувалося, – продовжує Тетяна Побережська. –  Питаю в Олени, як же так. Вона ще й моєю карткою купувала для себе продукти. Я собі не дозволяю розкидатися грошима, бо на інсулін не вистачає. Вона вибачилась і віддала півтори тисячі. Після цього розрахувалась із роботи. А це 10-го серпня я отримала пенсію. Та виявилося, що з 2 тисяч залишилося лише 400 гривень. Вже потім мені банківська працівниця сказала, що їх частинами зняла моя колишня помічниця. Її колеги дізналися про це, й скинулися мені грошима на допомогу. Не мала й хліба вже за що купити. Згодом поїхали до цієї жінки. Вона не відпиралась, що знімала мою пенсію. Каже, треба були гроші. Я розсердилась і пригрозила судом. Та вона впросилась, бо має двох діток. Вибачила її. Тим більше, гроші вона повернула ще й компенсацію заплатила.”

За кілька тижнів після конфлікту на Побережську очікувала нова шокуючи новина: банк вимагав заплатити 13 тисяч невідомого для неї кредиту.

“Позаминулої п’ятниці до мене прийшла медсестричка моя й витягла з паркану якийсь лист із банку, – плаче пенсіонерка. – Виявилося, що на моє ім’я взято в інтернеті «швидкий» кредит. Яка спочатку була сума, невідомо. На сьогодні я маю заплатити 13 тисяч разом з усіма штрафами й відсотками. Банк вимагає в найкоротший термін погасити борг. Зателефонувала до Олени. Каже, так, брала кредит, але на себе. Як вийшло, що він все ж на мені, не пояснила.”

Колишня працівниця місцевого терцентру відмовилася спілкуватися з журналістом. Одразу ж кинула слухавку після запитання про кредит.

Керівниця територіального центру соціального обслуговування Світлана Кукуріка про скандал знає. Має підозри щодо можливої змови підлеглої з пенсіонеркою.

“До нас телефонувала в сльозах Побережська й розповіла про ситуацію, – коментує Кукуріка. – Поїхали ми до нашої колишньої співробітниці розбиратися. Та каже, що нічого не знає. Ми змусили її повернути кошти. Вона завезла Побережській 1600 гривень. Окрім цього, бабуся взяла з неї ще 1400 гривень моральної шкоди. В мене лежать розписки про це. Щодо 13 кредитних тисяч, ця працівниця запевняє, що нічого не знає. Довести, що це вона взяла кредит, неможливо поки, бо в роздруківках банку її ім’я не фігурує. Гроші пенсіонерці віддавала, бо не хотіла проблем із поліцією. Їй легше було так зробити. На мою думку, при оформленні кредиту до цієї бабусі мав би телефонувати працівник банку й уточнити, чи це вона бере позику. Не може бути такого, що їй ніхто не телефонував і не казав. Можливо, жінки мали якусь домовленість. Хоча я нічого стверджувати не можу. Нехай поліція розбирається.”

Звенигородський юрист Руслан Бабенко впевнений, що ситуація є шахрайством і потерпілій не обов’язково мали телефонувати з банку.

“Якщо ця соцпрацівниця знає реквізити картки бабусі й має її документи, то цілком могла взяти кредит, – вважає фахівець. – Головне, аби цей кредит прийшов на пенсійну картку, а не якусь інакшу. В такому випадку банк не телефонуватиме до власника. Зараз потерпіла має платити той борг. А вже потім стягнути кошти з тієї жінки по кримінальному провадженню. Правоохоронці мають затребувати дані з банкомату. Якщо вона брала той кредит і знімала кошти, то буде видно обличчя.”

Тетяна Побережська вже звернулась із заявою до правоохоронців. У Звенигородському райвідділі поліції поки конкретних результатів не мають. Триває перевірка інформації.