Презентація програми жіночого руху політично партії «За майбутнє» відбулась у Черкасах 24 квітня. Відомі в місті та області жінки зібралися, аби спільно та у дружньому колективі обговорити питання, що турбують без виключень всіх жінок країни, незалежно від віку чи економічного, соціального статусу.

blank

Питання освіти, культури, спорту, медицини, екології, питання гендерного насильства – ось про що говорили в Черкасах та шукали можливості вирішення даних проблем.

За словами очільниці Жіночого Руху «За Майбутнє», народної депутатки 8 скликання Ірини Суслової, успішні жінки роблять успішною державу.

blank

«У нашій країні проживає 52 відсотки жінок, але практично ніхто з політиків і політичних партій не зважав ніколи на їхні потреби. А що цікавить жінок – це аби добре була розбудована інфраструктура, тобто дитячі садочки, школи, поліклініки, гуртки, бо від того залежить, чи жінка зможе піти на роботу, чи зможе реалізовуватись, отримувати дохід. Цей дохід жінка принесе в сім’ю, бюджет сім’ї відповідно зростає, податки сплачуються, тобто від того виграє держава. І ті країни, де враховують проблеми жінок, європейські, скандинавські, зокрема мають шалене економічне зростання», – вважає Ірина Суслова.

Саме тому політична партії «За майбутнє» прийняла рішення: а чому в не об’єднати жінок, які будуть просувати в політичному порядку денному питання, які стосуються соціальної сфери, освіти, тощо.

blank

«Серед наших першочергових завдань – економічна рівність. У нашій країні жінки отримують на 22% заробітньої плати менше, ніж на аналогічній посаді з аналогічним об’ємом роботи отримують чоловіки. Наше завдання об’єднати навколо себе різних жінок і дати їм можливість реалізовувати себе, або у політичний площині, або в громадській діяльності», – наголосила Суслова.

Активними жінками також було запущено курси «Жіночого десанту», на яких усі бажаючі можуть пройти навчання із самооборони. Ці курси є безкоштовними, головне – бажання займатися. Діють вони і в Черкасах.

«Жіночий десант» створено для того, аби подарувати жінкам не лише фізичну впевненість, силу, а й психологічну підтримку. – пояснила керівниця проєкту «Жіночий десант» Олександра Маяцька. –  Ми живемо в такому світі, де жінки можуть потерпати від насильства, і тому наші жінки повинні бути сильними. На цих курсах ми вчимо основним прийомам самооборони, аби на вулиці кожна почувала себе у безпеці. До проєкту вже доєдналося 32 міста країни, і ми не зупиняємось на цьому. Оскільки спорт об’єднує людей, і це те, що доступно та зрозуміло кожному, ми запускаємо ще тири, вчимося стріляти, та будемо вчитись плавати в басейнах, тощо. Це гарна можливість спілкуватися для жінок».

blank

Завітав привітати активних жінок Черкас і очільник міста Анатолій Бондаренко.

«Моє кредо: хочеш зробити справу гарно, з користю для громади – довір її жінці. Жінки у нашому місті відіграють надзвичайно важливу роль. З 2014 року наші жінки-волонтерки плетуть маскувальні сітки, кожного дня готують продукти для наших військових. Жінки-медики першими стали на передову з ковідом, вчителі – теж зараз на передовій. Хочу, щоб жінки з партії «За майбутнє» зіграли важливу роль у політичному життя країни», – наголосив очільник Черкас.

blank

Про діяльність в області та плани на майбутнє розповіла координаторка жіночого руху «За майбутнє» Черкащини, депутатка обласної ради Валерія Бондаренко.

«Наразі ми проводимо багато екологічних акцій. Жіночий рух «За майбутнє» нещодавно масштабно долучився до глобальної акції «Greening of the Planet», ми об’єднали багато громадських організацій навколо себе, і гуртом в одному з парків міста висаджували саджанці чорної сосни. Ми намагаємося озеленити наші Черкаси, зробити їх затишними. Акція «Велике прибирання», що відбулась минулими вихідними, задала «моду» на суботники. Якщо не ми, то хто це буде робити? Ми о’бєднуємо навколо себе жінок з громадянською позицією, долучаємо їх до добрих справ», – зазначила Валерія Бондаренко.

blank

На її думку, ще важливим питанням, яке потрібно контролювати, є питання соціальної політики.

«До мене, як до депутата Черкаської обласної ради, звертаються жителі Черкаського району щодо невиплат соціальної допомоги. Адже у результаті адмінреформи зменшилась кількість працівників, які займаються даним питанням. Як, депутат, триматиму це на кортролі», – наголосила Бондаренко.

Захід об’єднав різних жінок: політичних та громадських діячок, митців, підприємців, освітян, медиків, тощо. Кожна з них – професіонал своєї справи, тому обмін досвідом на заході був, можна сказати, безцінним. А значить, у жіночого руху «За майбутнє» Черкащини попереду ще багато добрих справ та перемог на політичній арені.

Поліна Котова