Діалог з громадою Черкащини щодо майбутнього країни – саме це було змістом форуму-дискусії «Якої ми хочемо України», який 5 жовтня пройшов у Черкасах. Такі форуми проходять у різних регіонах, і Черкаси стали вже одинадцятим містом. Ініціатор та організатор дискусії  – відомий політик, дипломат і майбутній кандидат у Президенти Роман Безсмертний.

Як наголосив Безсмертний, хоча він має власні погляди на те, як вирішити більшість українських проблемних запитань, але обов’язково необхідно «звірити годинники» з людьми. Адже політика не може існувати без діалогу з суспільством.

– Я не бачу іншої політики, ніж політика діалогу між представниками влади і громади. Тільки в такий спосіб політика може бути замовленою, а не кулуарно визначеною. Дуже важливо, щоб дії влади спиралися на волю людей, – зазначив Роман Безсмертний.

blank

Представляючи своє бачення того, якою б мала стати Україна, політик із 27-річним стажем наголосив, що далі спостерігати за тим, як недолуго діє нинішня влада він не може, тому і прийняв для себе рішення балотуватись.

– Ключова тема – це те, що відбувається, і що спонукало мене започаткувати такі зустрічі. Поточний діагноз: в Україні існує катастрофічний розрив між державою і суспільством, між людиною й інститутами держави. Це проявляє себе у всіх сферах. Наприклад, як суспільство зреагувало на війну, і як держава. Держава довго переминалася з ноги на ногу, а суспільство відразу організувалося, пішло воювати, сформувало добровольчі батальйони, волонтерські організації. І до сьогодні формально держава не знаходиться в стані війни, – визначив «хворобу» Роман Безсмертний.

І одразу запропонував «ліки»: «Треба перезаснувати українську державу. Україні потрібен інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади й інша модель місцевого самоврядування. І треба при цьому зважати, що ми маємо перезапустити інституційну модель в умовах війни».

blank

Інструментом перезаснування держави є нова Конституція, орієнтована в першу чергу на права та інтереси людини.

– Потрібно не переписувати повноваження між урядом і президентом, а кардинально міняти цю модель. Вибір у нас такий: ми йдемо на серйозні, глибинні зміни, на перезаснування держави, або до нової революції. Ситуація загострюється, я бачу, як наростає невдоволення в суспільстві – люди вже на рівні емоцій не сприймають наших керманичів: від Президента до багатьох інших. Тому треба змінити Конституцію, адже ця, за якою ми живемо зараз, писалася в умовах, коли стояло питання самого існування держави Україна. Держава є, і тепер треба дати іншу відповідь, а де місце людини в цій державі, – зазначив Безсмертний, наголосивши, що перехідний період займе до трьох років.

blank

– Нам потрібна серйозна дискусія про те, як організувати державу, бюджет, освіту, медицину. Натомість в політиці ми бачимо шоу: один цілує корову, другий співає, третій свариться з журналістами… – зауважує політик.

Відповідаючи на питання чи спілкується він з чинним президентом, Роман Безсмертний сказав, що ні.

– У нас надто відрізняються цінності. Для Порошенка головним є гроші. Для мене – людина. З такими різними поглядами важко знайти спільну мову, – коротко пояснив Роман Петрович.

blank

Подібні зустрічі у форматі дискусії також уже відбулися у Львові, Харкові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Чернігові, Чернівцях, Полтаві та Сумах. Як відзначив Роман Безсмертний, саме відповіді українців на запитання «Якої ми хочемо України?» стануть основою його передвиборчої програми як кандидата в Президенти України.

Варвара Горова