У Корсуні винесли вирок 57-річному чоловіку, який не з’явився до РТЦК на відправку до військової частини, отримавши повістку. Обвинувачений наполягав, що ще з молодшого віку має хронічну хворобу, але під час ВЛК його визнали повністю придатним. Тепер чоловік має за скоєний злочин відсидіти у в’язниці, пише сайт “Про все“.

Підсудний пояснював, що в лютому 2023 року під час проходження першої ВЛК його визнали непридатним через діагноз “хронічний гнійний середній мезатимпаніт”, яким він хворіє ще з 28 років. Але у березні того ж року на повторній комісії медики не побачили ознак, які б заважали йому піти служити до ЗСУ. Чоловік вважає, що висновок є сфальсифікованим.

Вручення повістки обвинувачений теж вважає незаконним. На його думку, працівники ТЦК мали б запропонувати укласти контракт, від якого б він все одно відмовився, бо вважає рабством примус до укладання такого договору.

Окрім цього, чоловік був впевнений, що мобілізовувати мають всіх, а не вибірково. Він поскаржився, що живе самотньо і має господарство, а у Донецькій області йому немає за що воювати.

Один із свідків, який є членом ВЛК, пояснив, що діагноз обвинуваченого не передбачає звільнення від мобілізації.

Під час дослідження доказів, суд зауважив, що чоловік мав би оскаржити рішення ВЛК в разі незгоди, проте він цього не зробив.

Корсунь-Шевченківський районний суд визнав чоловіка винним та призначив покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Під варту його взяли одразу після оголошення вироку.