Російською мовою та на підвищених тонах спілкувався з відвідувачкою начальник одного з відділів ТОВ “Черкасиенергозбут”. Про інцидент, який трапився 8 листопада у Фейсбуці повідомила працівниця департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Світлана Черненко, яка як приватна особа змушена була звернутись в абонвідділ підприємства.

“Сьогодні в День української писемности і мови хочу зробити відомою людину – Савченка Віктора Олександровича (фото додається), який займає цілу посаду начальника в ТОВ “Черкасиенергозбут”, але так і не зміг опанувати державну мову. Так от, цей Савченко В.О. на своєму робочому місці спілкувався зі мною, як зі споживачем, російською мовою ще й у підвищеному тоні. На мою вимогу спілкуватися зі мною державною мовою, він навідріз відмовився і цинічно порадив мені знайти для себе перекладача. Отак, я громадянка України, яка звернулася в організацію, яка надає послуги в Україні, маю знайти собі перекладача! Це верх цинізму і невігластва! Питання до керівника ТОВ “Черкасиенергозбут”, чому його працівниками порушується ст. 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Не говорю вже про порушення прав споживачів на забезпечення електроенергією, там повний, вибачте за русизм, “беспредел””, – зазначила дописувачка.

Зазначимо, згадана стаття закону говорить:

“Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи – підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами”.

Окрім того, додамо, що містяни не вперше скаржаться на хамство у абонентському відділі “Черкасиенергозбуту”.