Днями у Смілі вчергове і далеко не вперше за останні роки трапилось екологічне лихо – каналізаційні стоки вибігли з забитого колектора назовні по вул. Родини Бобринських і далі вулицею Нахімова потекли повз дитячий майданчик прямісінько в колектор поблизу “Ажура”, звідки без жодної очистки під дорогою потрапляли до вод р. Сріблянка, яка в свою чергу, впадає в Тясмин. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написав місцевий активіст Ілля Слободяник.

blank blank

“А потім в нас риба гине, вода непридатна для купання, люди травляться та хворіють. Наголошую на тому, що зі слів місцевих мешканців дана ситуація повторюється з року в рік навіть не перше десятиліття! А останніми роками до побутових каналізаційних стоків додались стоки з забойного курячого цеху “Агро-Росі”… Сморід по вул. Родини Бобринських-Нахімова аж до річки стоїть нереальний!.. Місцева влада в особі секретаря Смілянської міської ради Синьогуба К.І. пообіцяли розібратись з ситуацією, знайти кошти – 40 000 грн – на проектну документацію для КП “ВодГео” та потім віднайти кошти на проведення капітального ремонту даної ділянки труб, щоб закрити дане питання.
В свою чергу в.о. директора Овсійчук робив круглі очі і казав, що вони не робили того раніше, бо, мовляв, не знали на чиєму балансі знаходиться той колектор – “Агро-Росі” чи таки “ВодГео”… Представник Агро-Росі повідомив, що наскільки йому відомо, в тому районі свого часу було 2 труби діаметром 500мм та 300мм, та якось п’ятисотка забилася і “ВодГео” замість її ремонту, просто поховав ту трубу і в роботі лишилася лиш 300-ка, яка, ясна річ, не справляється з навантаженням каналізаційної рідини… Про подію повідомлено Державну екологічну інспекцію в Черкаській області”, – написав активіст.

blank blank blank blank blank