Поліцейський офіцер громади – відносно нова ініціатива. Фактично, це заміна посади, яка раніше носила назву «дільничий». Багато населених пунктів вже певний час практикують це нововведення, зокрема із найближчих сусідів – це Зорівська, Новодмитрівська і Піщанська громади. Натомість, у Золотоніській про це всерйоз заговорили лише зараз. Пише сайт zoloto.city.

blank

Звісно ж, обговорення тривали і раніше. Але саме у 2022 за справу взялися вже ґрунтовно: зайшла мова про конкурс на посаду, про необхідну кількість цих офіцерів та місця їхньої постійної дислокації.

У 2021-му перший заступник Золотоніського міського голови Олег Масло висловлював сподівання, що за два роки вдасться повністю охопити територію Золотоніської ТГ шістьма поліцейськими офіцерами громади. Адже, відповідно до розрахунків, один поліцейський має працювати із 6 тисячами населення, а на теренах нашої громади проживає понад 36 тисяч людей. У 2022 році мали у планах забезпечити роботою 2-3 правоохоронців. Фактично, виконання цієї обіцянки наразі взято у роботу.

 Вакантних місць, принаймні поки що, два. Аби стати поліцейським громади, необхідно пройти конкурсний відбір, а тоді – спеціальне навчання. Воно допоможе опанувати відповідні навички щодо розслідування кримінальних проступків, вирішення питань безпеки дорожнього руху, превентивної роботи як з дорослими, так і з дітьми, контролю за обігом зброї тощо.

Розташувати правоохоронців мають намір у селах Благодатне та Кропивна. Перший – буде займатися власне Благодатним, а разом з тим – Хвильово-Сорочиним. А другий – відповідно Кропивною, а також Маліївкою, Щербинівкою, Деньгами і Крупським.

Очільникам Благодатного і Кропивни – Дмитру Шевченку і Олександру Кипичу – доручили виокремити кабінети у приміщеннях своїх старостатів. Саме там перебуватимуть і здійснюватимуть роботу офіцери. Міська рада поповнить робоче місце оргтехнікою. Натомість Національна поліція зобов’язалася забезпечити службовців автомобілями, а от пальне (орієнтовно 120 л на місяць) виділятиме знову ж таки міськрада. Звітувати про свою роботу офіцер буде не лише перед своїм керівництвом – начальником відділу поліції, а й перед громадою.