53% українців підтримують відновлення Україною статусу ядерної держави. Такий результат показало дослідження “Відбудова України та міжнародна допомога”, проведене соціологічною групою “Рейтинг” 20-21 листопада 2022 року, пише УНІАН.

Кількість тих, хто підтримує відновлення Україною статусу ядерної держави, зросла з 47% у 2019 році до 53% у 2022 році.

Також серед заходів стримування майбутніх нападів Росією на Україну 61% опитаних називають вступ України до НАТО і 50% – ядерне роззброєння Росії (50%)

Крім того, вступ України до ЄС та гарантії від західних партнерів щодо надання озброєння Україні як методи стримування підтримують по 34% опитаних. Ядерне озброєння України та фінансову допомогу нашій державі обрали по 17%. За підписання мирних угод з Росією як метод стримування агресії виступають лише 8%.

За даними опитування, дещо більше в ефективність підписання мирних угод з Росією вірять мешканці сходу й півдня, а також ті, хто підтримує відвоювання військовим шляхом лише території, контрольованої на 24 лютого 2022 року.

Водночас в усіх регіональних та вікових групах переконлива більшість обирали найкращою гарантією безпеки вступ України до НАТО та ядерне роззброєння Росії.