blankСитуація із нахабним рейдерським захопленням Красногірського олійного у селі Антипівка Золотоніського району заводу сколихнула всю Черкащину, примусивши і аграріїв області, і правоохоронців, і представників влади ставати єдиним фронтом, щоб захистити багаторічну роботу власників та права простих працівників, які стали заручниками обставин. Проте досі не знято питання: як можливо у країні, яка захищається від зовнішнього агресора, щоб внутрішні злодії діяли так відкрито і цинічно? Відповідь намагаються знайти журналісти в інформаційному бюлетені «Піщанська громада».

blank

Нагадаємо, 17 березня, прийшовши на роботу, працівники Красногірського олійного заводу побачили на його території групу рейдерів, які викрали й підробили реєстраційні документи підприємства й намагалися заволодіти його майном. Навіть свого «директора» з Кіровоградщини привезли, який, безсоромно кліпаючи очима, вже встиг дати вказівки «своїм підлеглим» щодо укладання договорів купівлі-продажу сировини й відкриття в банках відповідних рахунків. І місцева влада, і поліціянти на рейдерське захоплення одного з найуспішніших бюджетоутворюючих заводів області зреагували миттєво. А народний депутат 197 округу Віталій Войцехівський, аби зупинити злочинні дії «новоявлених власників», звернувся з парламентської трибуни до президента. Обурили дії шахраїв і громадськість Черкащини. Розуміючи, що так просто «віджати» підприємство не вийде, рейдери почали виправдовувати свої ганебні вчинки міфічним зв’язком керівництва олійного заводу з «Руським міром». Але горе-патріоти добряче прорахувалися. І не тільки тому, що підприємство ніколи ніякої справи ні з «Руським міром», ні з російським капіталом не мало. Як з`ясувалося, певний відсоток статутного капіталу ТОВ «Красногірський олійний завод» належить естонській компанії. Злочинці про це знали й все одно не відмовилися від своїх ганебних намірів. Навпаки, цілком свідомо  втілювали їх у життя. Не зважали й на те, що саме Естонія – одна з європейських країн, яка з першого дня війни відразу підставила своє плече Україні. Тож їхній замах на майно цієї держави не лише негативно впливає на імідж нашої Вітчизни, а й пахне міжнародним скандалом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Красногірський олійний завод” намагались рейдернути під надуманим приводом “боротьби з російським бізнесом”?

Красногірський олійний завод, який переробляє на олію соняшникове та ріпакове насіння, є сільськогосподарським підприємством і має потужний земельний банк. Крім рослинництва, ефективно займається ще й вирощуванням великої рогатої худоби. Продуктивність його тваринницької галузі є однією з найвищих на Черкащині. Тож у тому, що господарство, яке має мільйонні прибутки, і є одним із найпотужніших в Золотоніському районі платником податків, немає нічого дивного. Сам завод, який зводився за європейськими технологіями й оснащений новітнім сучасним обладнанням, нинішніми власниками побудований у чистому полі. Наразі його основним власником є Ольга Полозова. Її чоловік Віктор дійсно народився в Росії, але багато десятиліть тому став громадянином України й ще з 2014 року стабільно й потужно, не шкодуючи ні сил, ні коштів, допомагає українським бійцям, займається волонтерством. Неодноразово в різних телестудіях він засуджував агресію Росії, а самого Путіна завжди називав злочинцем ще задовго до повномасштабної війни. Свій бізнес Полозови завжди вели прозоро і в законній площині. Чому ж саме на їхнє підприємство в розпалі російсько-українського протистояння зазіхнули бандити? Все дуже просто. Саме національність Віктора Полозова, як основний аргумент проти нього, вони й планували використати при захопленні Красногірського олійного заводу. Бо зі слів Ольги Ігорівни, за кілька місяців до зазначених подій до правоохоронних органів почали надходити якісь безпідставні скарги на її чоловіка. Все зводилося до того, що він народився в країні-агресорці, а відтак, нібито є ворогом українців. Звісно, те, що Віктор займався й займається доброчинністю саме в Україні, й ніякого іншого громадянства не має, нікого не цікавило. Тобто злочинці розраховували, що в період війни, коли всіх росіян у нашій державі здебільшого міряють однією гребінкою, їм доволі просто вдасться заволодіти таким ласим шматком, як Красногірський олійний завод. Цинізм бандитів, які чомусь самі не воюють на фронті, а займаються справжнім розбоєм, зашкалює!

17 березня за їхньою вказівкою 15 озброєних молодиків і проникли на територію олійного заводу. Зупинили роботу підприємства, а його працівників зачинили в адміністративному приміщенні. Дякуючи Богу, правоохоронці (патрульна поліція й слідчо-оперативна група) разом із керівником Золотоніського відділу поліції Олександром Охріменком на місце події прибули досить оперативно. Як зазначив начальник ГУ нацполіції в Черкаській області В`ячеслав Гурін, особи, які проникли на територію заводу, показали їм документи про призначення його нового керівника. Але заводчани  заперечили їхню інформацію й підтвердили, що печатка підприємства знаходиться у них. І ніяких зборів акціонерів з приводу зміни власників на заводі не проводилося. З огляду на це за фактом підроблення документів і було відкрите кримінальне провадження.

Виконуючий обов`язки прокурора Черкаської області Остап Сидор говорить, що вже відомо, хто вчиняв нотаріальні дії по заміні документів й від чийого імені це робилося. Журналістам газети теж вдалося про це дізнатися. Як з`ясувалося, шахраї діяли за такою схемою. Першу довіреність підробили  в одній із нотаріальних контор Дніпра на громадянку Інну Н. Іншу, на ім`я Леоніда Н, у нотаріуса на Кіпрі. В Києві ці двоє переоформили вже нібито їхню частку(70%) на Вадима З. А в Кропивницькому той переоформив усе на такого собі Олександра С., котрий у Черкасах, за допомогою приватної нотаріуски, передав «свою» частку Дмитрові Д. Останню махінацію було проведено в Мошнах, де було зареєстровано і нового «власника» Красногірського олійного заводу, і його «директора». Уявляєте, як ретельно, готувалися аферисти до захоплення чужої власності?

Як зазначила голова Золотоніської військової адміністрації Ірина Тернова, в той час, коли наші відважні захисники боронять Україну від зовнішніх ворогів, внутрішні злодії теж «не сплять». І це, дійсно, обурливо! Саме тому товаровиробники й підприємці Золотоніщини  одностайно стали на захист законних власників Красногірського олійного заводу й об`єдналися у прагненні зупинити в країні таке ганебне явище, як рейдерство.

Сьогодні бандити вирішили заволодіти підприємством у Антипівці. А завтра захочуть привласнити чиєсь інше господарство, до якого не мають ніякого відношення, – каже директор Піщанської агрофірми «Маяк» Олексій Васильченко. – А тому мовчки спостерігати за цим усім не можна. Врешті решт, не за ту країну, в якій процвітає рейдерство, проливають нині свою кров наші бійці на фронті. Не в такій Україні ми хочемо жити й працювати.

Після намагання рейдерів захопити в Антипівці олійний завод, озвучив публічно свою позицію й голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, котрий запевнив, що розслідування кримінального провадження з цього приводу знаходиться під його особистим контролем. Він зазначив, що наразі у рейдерів немає ніяких шансів захопити те чи інше підприємство, оскільки на будь-які подібні прояви буде жорстка реакція відповідних органів.

Між тим, із метою збереження цілісного майнового комплексу від можливих незаконних дій, зі слів вищезгаданого Остапа Сидора, на даний момент майно та рахунки ТОВ «Красногірський олійний завод» заарештовано. Звісно, це вимушена міра задля збереження заводу від розкрадання «новими власниками», однак має й негативні наслідки для бізнесу, як такого. З цього приводу працівники ТОВ «Красногірський олійний завод» написали звернення до Президента, Міністра юстиції та начальника Черкаської ОВА:

«Вже другий тиждень робота Красногірського олійного заводу, який займається переробкою соняшникового та ріпакового насіння, заблокована. Підприємство не має змоги переробляти сировину, відвантажувати й продавати продукцію. І з цієї причини щодня отримує збитки. Ми завжди пишалися тим, що працюємо в комфортних умовах на сучасному заводі, збудованому за новітніми технологіями. Що стабільно отримуємо зарплату і всі соціальні пільги.  Рейдери відібрали нашу впевненість у завтрашньому дні, бо в такий складний час ми, з їхньої вини, залишилися без заробітку, і не знаємо, чим годувати наші сім`ї.  Наш завод не працює. Сировина, що має недовготривалий термін зберігання, псується. Ремонтні роботи, які велися в складських приміщеннях, припинені. Підприємство  позбавлене права закупляти насіння й переробляти те, яке знаходиться в коморах. А також втратило можливість розрахуватися з постачальниками за раніше придбану сировину. Тобто виконувати договірні зобов’язання», – зазначає колектив підприємства і просить терміново втрутитись у ситуацію.

У той же час, як підкреслює видання «Піщанська громада», деякі черкаські журналісти, не дочекавшись результатів розслудівання цієї кримінальної справи, наввипередки надають інформаційний майданчик «новим власникам» підприємства. І схоже на те, що ті абсолютно не переймаються тим, що їхні вчинки злочинні. Тож, чи будуть сидіти бандити в буцегарні? Час покаже…