У Черкасах під Будинком правосуддя 11 червня зібралися містяни. Там, у Соснівському суді відбулося чергове засідання у справі щодо керівника Черкаської єпархії УПЦ МП митрополита Феодосія, якого судять понад рік. Містяни принесли з собою плакати з вимогами припинити діяльність церкви московського патріархату в Черкасах, а її керівника — підсудного митрополита Феодосія, посадили під цілодобовий домашній арешт, повідомиляє Суспільне.
Таким чином містяни висловлюють свою позицію щодо тривалого суду, розповів учасник акції Денис Гайда
Нагадаємо, суд над митрополитом триває понад рік: у 2023 році йому повідомили три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії Російської Федерації. Із 12 квітня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, а з 20 грудня — під нічним домашнім арештом. Четверту підозру митрополит Феодосій отримав 23 лютого 2024 року. Його звинуватили у “підривній діяльності” проти України. 29 травня митрополиту продовжили нічний домашній арешт ще на два місяці.
Містяни перед Будинком правосуддя у Черкасах, 11 червня 2024 року. Суспільне Черкаси
Засідання розпочалося з годинною затримкою. Оскільки свідок не зміг під’єднатися по відеозв’язку. Також прокурор клопотав про виклик іншого свідка.
Підсудний митрополит Феодосій, в миру Денис Снігірьов, попросив вжити суд заходів щодо активістів:
“Прошу суд забезпечити мені безперешкодний доступ до суду, щоб я не переступав нічого і ніякі символи, щоб поліція виступала на нашому боці, а не демонстрантів. Вони переходять всякі межі. Поліція не справляється. Активісти кладуть портрет патріарха під ноги. А поліція ніяк не реагує, хіба вони на боці провокаторів?”.
Один з адвокатів обвинуваченого повідомив, що є наслідки з минулої акції.
“Одна людина з поломаною рукою, захисницю штовхнули — в неї травма ноги. Я прошу забезпечити для учасників процесу безпеку”.
Прокурор Вадим Коломієць висловив свою думку:
“Я вважаю, що поліція виконує свою роботу. В нас є закон, якщо вам потрібна допомога чи захист — можна звернутися до відповідних органів, щоб вони забезпечили вам охорону. Поліція не може тримати чиюсь сторону”.
Правозахисник Мирослав Тараненко додав:
“Я вчора передивився відео з того дня, і не побачив жодних порушень з боку молоді та активістів. Вони також відстоюють свою думку”.
Опісля засідання містяни зустрічали підсудного вигуками “Геть московського попа”. Коли підсудний сів до автомобіля, відбулася ДТП: машина з підсудним митрополитом наїхала на одного з активістів.
На місці працівники “екстренки” надали допомогу травмованому, патрульні оформили дорожньо-транспортну пригоду.
КОМЕНТАРІ