Обласний художній музей – ровесник Незалежності України, розповіла Суспільному директорка закладу Ольга Гладун. Музей почав працювати 12 листопада 1991 року і є одним із наймолодших в Україні.

blank

Перша директорка закладу Ніна Клименко розповіла, що у відділі, де вона працювала раніше, нині змінився лише колір стін та розташування експонатів.Тоді, щоб отримати дозвіл на створення художнього музею знадобився час: “Все обіцянки були, обіцянки. Було засідання міської ради, відбувалося це засідання чотири дні. І це приміщення віддали під художній музей. Зробили музей, як відділ краєзнавчого музею”, – розповіла пані Ніна.

На той час, за словами Ніни Михайлівни, зібрали три тисячі вісімсот експонатів.

“Я увесь час їздила в Київ на виставки та відбирала там роботи. Звичайно не все мені давали, те що я просила. Перших відвідувачів музей прийняв 9 березня 1992-го року. На третьому поверсі ми зробили виставку черкаських художників”.

Досі, як і 30 років тому, працює доглядачка музею Тамара Шкоденко. На час відкриття вона була старшою науковою співробітницею, і пам’ятає свої перші дні роботи у музеї: “Машина за машиною приходили. Розвантажували все на першому поверсі, а ми молоді співробітники й техвідділ, і наша наукова частина дружно, активно все розносили на другий, на третій поверх. Це був перший рік Незалежності. Ми всі буквально процвітали, дуже щасливі були”.

Музей став її другою домівкою, зауважила Тамара Шкоденко: “Тут мені гарно, це мій другий дім, моє натхнення. Для мене це був і залишається храм мистецтва”.

У фондах музею зберігаються не лише оновлені колекції, а й роботи зі столітньою історією, розповіла головна зберігачка Олена Боримська.

“Тут у фондосховищі зберігаються роботи, які були завезені в перших роках створення музею. І вони зберігаються належним чином, вони різних розмірів”.

Понад двадцять років реставрацією картин у музеї займається донька Ніни Клименко, Ксенія. За цей час вдалося відновити десятки творів мистецтва.

“Наприклад, ці всі ікони це переважно 19-те сторіччя і завдання реставратора у тому, щоб воно дійшло до наступних поколінь в тому вигляді, в якому ми їх бачили. Чим відрізняється музейна реставрація, вона немає права втручатися в автентичний шар, в автентичне зображення”.

Директорка Ольга Гладун, яка у 91-му році працювала в музеї молодшим науковим співробітником, розповіла, що експозиція закладу поповнюється та розширюється. Музей модернізують: нині він налічує сім тисяч експонатів.