Наш спосіб життя великою мірою може впливати на виникнення тих чи інших хвороб. Аби уникнути захворювань, потрібно піклуватися про своє здоров’я і щодня робити для цього певні кроки. У Всесвітній день здоров’я, який відзначається 7 квітня, фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України поділилися порадами, які допоможуть вам зміцнити здоров’я.
Дотримуйтесь водного балансу. Для нормального функціонування організму нам необхідна вода. Вона може полегшити біль, підвищити рівень енергії і вивести токсини. Збереження гідратації підтримує функціонування вашого тіла на оптимальному рівні. Якщо ви протягом дня будете випивати пляшку води, це допоможе вам уникнути зневоднення.
Слідкуйте, щоб ваше харчування було збалансованим. Це важливо не тільки для нашого тіла, але і для нашого розуму. Нестача деяких мінералів, таких як залізо та вітамін B12, може погіршити наш настрій. Вживайте менше солі та цукру, їжте овочі та фрукти.
Дотримуйтесь режиму здорового сну. Хороший сон – це завжди добре. Сон дозволяє вашому тілу відновлюватися і додає вам більше енергії на наступний день. Він дійсно важливий для нашого фізичного та психічного здоров’я. Сон допомагає регулювати хімічні речовини в нашому мозку, які передають інформацію. Ці хімічні речовини важливі для управління нашим настроєм та емоціями. Якщо ми не висипаємось, то в нас з’являється пригніченість або тривожність.
Навчіться справлятися зі стресом. Намагайтеся управляти своїми обов’язками і турботами, склавши список або графік того, коли ви можете розв’язати кожну проблему. Уникайте у вашому житті токсичних людей.
Приділяйте час для фізичних навантажень. Силові тренування вашого тіла та рух є надзвичайно важливими для підтримки психічного, фізичного здоров’я. За допомогою них ви можете зміцнити здоров’я кісток, сприяти зниженню ваги і збільшенню м’язової сили. Фізична активність протягом 30 хвилин на добу не вимагає багато зусиль, але може значно поліпшити ваше здоров’я.
Відмовтеся від алкоголю та наркотиків. Вживання алкоголю може викликати нестачу тіаміну. Він важливий для роботи нашого мозку, а його нестача може призвести до серйозних проблем із пам’яттю, координацією, сплутаністю свідомості і проблем з очима. Вживання наркотиків пов’язане з розвитком багатьох психічних розладів, зокрема шизофренії.
Кидайте курити. Куріння навіть однієї сигарети на день може призвести до виникнення онкологічних захворювань. Куріння будь-яких тютюнових виробів шкодить організму незалежно від дози.
Не забувайте проходити щорічні профілактичні огляди. Пам’ятайте, що вчасно встановлений діагноз – це запорука успішного лікування та одужання.
Вакцинуйтеся. Вакцинація — це простий, безпечний та дієвий спосіб захисту людей від інфекційних захворювань. Перевірте, чи у вас та ваших дітей є всі щеплення відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.
Знайдіть час, щоб розслабитися. Стрес і напружене життя можуть легко зменшити вашу здатність розслаблятися. Прогулюйтесь на свіжому повітрі, читайте книги, робіть вправи, займайтесь медитацією та йогою. Для того, щоб зосередитися на чомусь, що поліпшує ваш душевний стан, виділіть декілька хвилин протягом дня. Займайтесь тим, що вам подобається.
КОМЕНТАРІ