За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 31.05.2018 року з початку року виявлено 114 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 9,2.

Хвороба реєструвалась на 18 адміністративних територіях, зокрема: Золотоніському р-ні – 27 випадків, Городищенському р-ні – 19, м.Черкаси -18, Тальнівському та К.-Шевченківському районах по 9, Канівському р-ні – 7, Лисянському р-ні – 5, м.Умань та Черкаському р-ні по 4, Кам’янському р-ні – 3, Звенигородському р-ні – 2, мм.Сміла, Ватутіне, Драбівському, Жашківському, Маньківському Чорнобаївському та Смілянському районах по 1.

З числа захворілих на кір дані про щеплення були відсутні у 35,9%,не вакциновані складають 32,5%, дві дози – 25,4%, одну дозу отримали – 6,2%.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.