55 років тому, 25 травня 1963-го, наш тоді молодий обласний центр збагатів на ще один кінотеатр. У період будівництва планувалося, що називатиметься він «Космос», та з невідомих причин його перенарекли на «Мир». Розповів краєзнавець Борис Юхно цікавинку “Новій Добі“.

Цей кінотеатр був особливим бодай тим, що став першим далеко від центру міста. Район цей вже давно активно обживався переселенцями з Дніпровського пониззя, тут тривала житлова забудова, відкривалися нові школи, заклади торгівлі, а ось на культурний відпочинок треба було вирушати за кілька кілометрів.
Першими почесними глядачами у день відкриття (демонструвався фільм «Сестри») стали будівельники БУ-3 тресту «Черкасжитлобуд», які й зводили «Мир». Зала театру вміщувала понад 500 глядачів, мала найкращу на той час акустику. Як про диво з див переповідалося, що в кінотеатрі – напівм’які крісла, а не фанерні «хлипавки». Зала провітрювалася дев’ятьма потужними вентиляторами.

«Просторий балкон-фойє. Зручно те, що звідси, з балкона, глядач бачить вхід до кінозалу, чує перші дзвінки, а коли потрібно, спускається сходами прямо в зал», – анонсувала принади нового широкоекранного кінотеатру місцева газета. У продовження «кінофікації» Черкас планувалося, що того ж 1963 року розпочнеться будівництво двох літніх кіноплощадок: однієї – в районі заводу штучного волокна, іншого в Припортовому жилмасиві.

Упродовж кількох десятиліть «Мир» залишався типовим кінотеатром «на районі» зі стабільною аудиторією, від середини 1980-х вже й застарілим. З крахом усієї кіносистеми часів СРСР сюди ненадовго вселилася релігійна громада однієї з нових церков, потім приміщення переобладнали під міський Будинок культури імені Івана Кулика. 2011-го будівлю передали на баланс спортшколи, оскільки та своєї не мала, розробили проект реконструкції, і знову – пауза на 5 років. Та ось, нарешті, визначившись із «ціною питання», що склала близько 6 мільйонів гривень, справу зрушили з мертвої точки. Щоправда, реконструкція триває якимись нападами – то аж бігом на осінньому холоді, то місяцями на будівництві зовсім тихо. Зараз тихо